FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI

3 dintr-o lovitură! Poli Iași a prezentat astăzi întăririle pentru play-off

Articol de - Publicat vineri, 24 august 2018 15:55

Camerunezul Lewis Mbah Enoh (25 de ani) a semnat azi un contract pe doi ani. Înaintea lui au fost prezentați Lawson Bekui (Extremadura) şi Policarpo Mendes Veiga (Ubon United).

De azi, atacul lui Poli Iași nu mai stă doar în Andrei Cristea. Șefii lui Poli au parafat și transferul lui Lewis Enoh, 26 de ani, "vârful" dorit încă de la începutul verii. Camerunezul crescut în Portugalia, ultima oară la Lokeren, în prima ligă belgiană, a trecut vizita medicală fără probleme și a semnat un contract pe două sezoane, potrivit căruia va câștiga 5.000 de euro lunar. Adică 60.000 pe an.

Aproape în același timp, directorul sportiv Tibor Selymes i-a mai livrat antrenorului Flavius Stoican încă doi atacanți. Este vorba despre ghanezul Lawson Bekui, 24 de ani, venit de la Extremadura, şi angolezul cu cetăţenie portugheză Aguinaldo Policarpo Mendes Veiga, 29 ani, adus de la Ubon United. Ambii au fost prezentaţi ieri.

"Sunt doi fotbalişti în care îmi pun mari speranţe! Le ofer şansa de a juca pentru că în primul rând cred în ei ca jucători. Am văzut la ei calităţi. Pe Bekui îl cunosc de două săptămâni. Are dorinţă, creşte de la zi la zi. Cred în el, cu siguranţă ne va ajuta. Mendes o să aibă tot sprijinul meu şi al colegilor, vreau să-l ajut să se integreze cât mai rapid", a punctat Stoican la conferința de presă premergătoare meciului de campionat de la Călărași. 

Vezi și: EXCLUSIV Încă un fotbalist pleacă de la Dinamo! Mâine, după meciul cu Hermannstadt, se oficializează despărțirea

Cariera pe care și-a construit-o fotbalistul dat afară de la FCSB, umilit și numit „vagabond” de Gigi Becali: „Ne vedem peste un an!”

Cornel Dinu a jignit doi „tricolori” după amicalul naționalei: „Au nume de CAP” + Fotbalistul despre care a spus „bine că nu l-am văzut pe teren”


Comentarii (3)
ares2024
ares2024  •  25 August 2018, 11:06

Asta e modelul “micului războinic”,care distruge fotbalul cu complicitatea presei aservite și a conducerii FRF !!!

gelpri
gelpri  •  24 August 2018, 16:49
Postat de zorrozabal pe 24 August 2018, 16:37

Se prea poate sa ajunga si anul asta in play off!Bineinteles cu ajutorul"salvatorului fotbalului romanesc",care vrea sa isi ia masuri de precautie pentru play off si alaturi de Botosani,Viitorul,Craiova sa si-ii faca satelit si pe amarastenii aia de la Iasi!As fi in stare sa pariez ca urmeaza imprumutul lui Qaka la Iasi,dupa modelul Golofca!

Si iar *** cum am stat si campionatul trecut cand le-am luat 7 puncte din 12 ! Logic ,nu ?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

zorrozabal
zorrozabal  •  24 August 2018, 16:37

Se prea poate sa ajunga si anul asta in play off!Bineinteles cu ajutorul"salvatorului fotbalului romanesc",care vrea sa isi ia masuri de precautie pentru play off si alaturi de Botosani,Viitorul,Craiova sa si-ii faca satelit si pe amarastenii aia de la Iasi!As fi in stare sa pariez ca urmeaza imprumutul lui Qaka la Iasi,dupa modelul Golofca!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează