FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

3 jucători de la FCSB l-au impresionat pe Bănel Nicoliță + amintiri despre relația cu Gigi Becali: „Nu am de ce să fiu supărat”

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 decembrie 2019 12:01

Bănel Nicoliță (34 de ani), fost jucător la FCSB între 2005 și 2011, a enumerat cei 3 jucători din lotul roș-albaștrilor care l-au impresionat. 

„Coman, Tănase și Man îmi plac foarte mult! Sunt buni, au început prost sezonul, dar și-au revenit. Încă nu sunt pregătiți să joace din trei în trei zile, dar vor crește și vor demonstra că au valoare”, a declarat Nicoliță, la TV Digi Sport. 

Nicoliță și-a adus aminte și de relația sa cu Gigi Becali, patronul roș-albaștrilor: „Nu am mai vorbit cu el de când am plecat, dar îl respect foarte mult. E un om deosebit, nu m-a deranjat cu nimic. 

M-a lăudat când jucam bine, m-a criticat când jucam prost, chiar dacă ținea la mine. Așa că nu am de ce să fiu supărat”, a mai spus Bănel, potrivit sursei citate. 

35 de goluriși 42 de pase decisive a reușit Bănel Nicoliță la roș-albaștri, în 263 de meciuri

VIDEO // Gigi Becali cere 30 de milioane pe Florinel Coman: ”Nu-l puteți compara cu Stanciu” 

Vezi și: 

FCSB // Bogații se respectă și în pauză » FCSB joacă tare și aruncă 150.000 de euro pe cantonamentul luxos din Spania

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează