FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

3 transferuri importante ratate incredibil de Dinamo: "Jucătorii doreau să vină, iar Negoiță își dăduse acordul"

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 noiembrie 2016 13:40

Cristi Munteanu, fost conducător la Oțelul, a dezvăluit că în urmă cu doi ani, trei jucători de la formația gălățeană, care a retorgradat, trebuiau să ajungă la Dinamo: Cernat, Hamroun și Tudorie.

"După acel sezon, Hamroun și Cernat erau în curtea lui Dinamo. Probabil că și Tudorie. Eu vorbisem cu ei și și-au dat acordul. Puteți să-l întrebați pe Negoiță. El i-a vrut la Dinamo, dar, la un moment dat, probabil că s-a întâmplat ceva", a spus Cristi Munteanu la TV Digi Sport.

După ce a plecat de la Oțelul, Cernat a mai jucat la FC Viitorul și acum este legitimat la FC Voluntari.

Alex Tudorie și Jugurtha Hamroun au ajuns la Steaua, dar algerianul a plecat la Al Sadd.

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”


Comentarii (19)
samertx
samertx  •  20 Noiembrie 2016, 16:40
Postat de unico_biancorossi pe 20 Noiembrie 2016, 16:16

s-ar fi pliat mai bine pe stilul lui Dinamo, cu mingi de angajament, la bataie, dar si la Dinamo s-ar fi vazut repede ca e figurant. daca nici la mijlocasii lui fcsB nu a dovedit ca e golgeter, ce sa mai vorbim de altii. precizare: am in vedere mijlocasii din sezonul trecut, nu pacalicii de acum. abia astept Derby, o sa vedeti de ce.

Toți se pliază pe Adiță Popa, metre. Așa joacă ei, în bandă:)) Noi jucăm altceva, dacă am avea fundașii centrali de anul trecut am trece ca gâsca prin apă prin acest supliciu numit JIJI style!

869192929839265
Dragos Bargaoanu  •  20 Noiembrie 2016, 16:32

S-a întâmplat...CORNELUŞ DINU...LIMBA-N URECHE!CE-I MAI PLACE FRUSTRATULUI SĂ FACĂ SHOPPING PE BANII ALTUIA!ZICI CĂ-I O "***"!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

ares123
ares123  •  20 Noiembrie 2016, 16:28
Postat de unico_biancorossi pe 20 Noiembrie 2016, 16:16

s-ar fi pliat mai bine pe stilul lui Dinamo, cu mingi de angajament, la bataie, dar si la Dinamo s-ar fi vazut repede ca e figurant. daca nici la mijlocasii lui fcsB nu a dovedit ca e golgeter, ce sa mai vorbim de altii. precizare: am in vedere mijlocasii din sezonul trecut, nu pacalicii de acum. abia astept Derby, o sa vedeti de ce.

La ce joaca Steaua in ultimul timp...eu nu prea mai astept derby-ul. O sa vedem de ce...din pacate.

Vezi toate comentariile (19)
Comentează