FOTBAL  »  Superliga  »  REZILIERE

4 fotbaliști dați afară » A început curățenia de vară la o echipă din Liga 1

Articol de - Publicat duminica, 03 iunie 2018 18:51

Șefii lui Botoșani i-au anunțat pe Golubovic, Tincu, Mușat și Ungurușan că nu mai contează pe ei în sezonul viitor. 

Curățenie de vară la FC Botoșani! Imediat după ultimul meci din play-out, cel de sâmbătă, cu Gaz Metan (2-0), conducerea a anunțat despărțirea de patru dintre jucători.

Este vorba despre Golubovic (atacant, 34 de ani), Tincu (stoper, 30), Mușat (mijlocaș, 31) și Ungurușan (fundaș, 35), care din acest moment sunt liberi să-și caute echipă. Moldavii nu vor mai conta sezonul viitor nici pe Moruțan, vândut FCSB-ului, și Axente, care se va întoarce la Dinamo.

Tot sâmbătă seară, antrenorul Costel Enache a anunțat și obiectivul pentru sezonul viitor: "A fost un an de tranziție, nu am știut care este potențialul. Am vrut să nu cădem în derizoriu. Acest sezon ne obligă pentru 2018-2019 să tindem un pic mai sus. Obiectivul, intrarea în play-off, este absolut normal. Știu că vom avea o luptă foarte dură de dus, dar eu cred că poate fi un obiectiv realizabil". 

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”


Comentarii (1)
10153267892110559
Dumitru Ciobanu  •  04 Iunie 2018, 05:02

Enache tot cu Iftimie ?asta va duce la faliment.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează