FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

5 goluri fără Mirel » Rădoi a fost plecat în Moldova în săptămîna meciului cu Botoșani

Rădoi a semnat pe un an cu Steaua și antrenează gratis
Rădoi a semnat pe un an cu Steaua și antrenează gratis

Articol de - Publicat miercuri, 11 noiembrie 2015 00:00

Tehnicianul a fost în Moldova în săptămîna dinaintea celui mai bun meci făcut de campioană în acest sezon.

Cursurile Școlii de Antrenori din Moldova îl țin pe Rădoi departe de Steaua! După ce la începutului lunii octombrie a mers la Chișinău pentru a se înscrie, la începutul acestei luni, antrenorul a fost nevoit să plece iar din București.

Astfel, Mirel a lipsit de la antrenamentele echipei în săptămîna premergătoare partidei cu FC Botoșani, lăsînd pentru 3 zile lotul pe mîinile lui Țiți Dumitriu și Nicolae Dică. El s-a întors în capitala României abia miercuri seara.

Chiar dacă au încasat trei goluri, campionii au făcut împotriva Botoșaniului, duminică seara, cel mai bun meci al lor în acest sezon, reușind să marcheze de 5 ori în poarta formației pregătite de Cristi Pustai.

Rădoi a ales să urmeze Școala de Antrenori de la Chișinău după ce a aflat că acolo poate obține licența C fără a avea Bacalaureatul luat. El va merge la studii și în decembrie.

"Nu regret nici un moment că am început cariera de antrenor de sus. A fost o șansă pentru mine și nu puteam refuza. Îmi voi face studiile și voi deveni antrenor cu acte pentru că îmi doresc asta"
Mirel Rădoi, antrenor Steaua

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”


Comentarii (2)
gerulozaurus
gerulozaurus  •  11 Noiembrie 2015, 09:42

Pacat ca n-a ales sa faca cursurile in Noua Zeelanda :(

eucutine
eucutine  •  11 Noiembrie 2015, 09:26

ce rost are sa stai sa pregatesti un blat? mai bine te duci sa inveti in Moldova. elev silitor acest Mirel, spaima hidrantilor.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează