FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

A fost cel mai bun jucător al Stelei în cantonamente, dar nu l-a impresionat pe Reghe: "Nu cred că va fi titular"

FOTO: Raed Krishan
FOTO: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat joi, 14 iulie 2016 13:26

Alex Tudorie, 20 de ani, a impresionat în cantonamentul Stelei, dar nu este sigur că va fi în primul "11" al echipei lui Reghecampf.

Cu cinci goluri marcate în stagiul din Olanda, unul cu NEC Nijmegen, două cu Charleroi şi încă două aseară cu PAOK, Alexandru Tudorie tot nu e sigur că va fi titularul vicecampioanei din atac.

"Nu cred... Deocamdată, pentru primul meci nu sunt obligat să folosesc un jucător de 21 de ani. Vom vedea ce se va întâmpla cu această regulă şi dacă Tudorie va fi sau nu titular pe viitor. Aşteptăm să începem campionatul şi vom vedea. E clar că trebuie făcute mai multe schimbări, dar avem timp", a precizat Reghe la conferința de presă.

Acesta va trebuie să înceapă meciurile din Liga 1 fie cu Cojocaru, fie cu Tudorie, asta în cazul în care nu apelează la juniorii clubului.

400.000 €este cota lui Tudorie, potrivit transfermarkt.de

Tudorie, 20 de ani, a venit la Steaua la începutul sezonului 2015-2016 și a jucat până în iarnă. Pentru formația roș-albastră a bifat 16 meciuri în Liga 1 și a marcat un gol.

Chiar la începutul pregătirilor pentru noul campionat, MM a anunțat că el și Reghecampf nu-l văd pe Tudorie un atacant veritabil și că au alte planuri pentru el. Puștiul a început amicalele ca fundaș central. Ulterior, a fost trecut din nou în avanposturi și a marcat de 3 ori în 4 jocuri de verificare. 

""Am vorbit cu Reghecampf și am înțeles că va ataca în campionat cu Tudorie. El a crescut foarte mult. I-am spus lui Mihai Stoica să aibă grijă personal de el. El are 20 de ani, iar peste 2 ani poți să iei 100 de milioane de euro pe el. Nu găsești un asemenea atacant"
Gigi Becali

Citește și:
Campionul cu FCSB, negocieri cu CFR Cluj » Dinamo și alte două echipe din Superliga s-au interesat și ele
Superliga
Campionul cu FCSB, negocieri cu CFR Cluj » Dinamo și alte două echipe din Superliga s-au interesat și ele
Contraatac în negocierile pentru Drăgușin: „Președintele a dat undă verde” » Tottenham reduce pretențiile
Campionate
Contraatac în negocierile pentru Drăgușin: „Președintele a dat undă verde” » Tottenham reduce pretențiile
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
Stiri extrasport
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
Scandal uriaș pe gazon, imediat după Craiova - Botoșani » A văzut „roșu” și s-a certat cu Leo Grozavu
Superliga
Scandal uriaș pe gazon, imediat după Craiova - Botoșani » A văzut „roșu” și s-a certat cu Leo Grozavu
Uriaș rezervor de apă dulce descoperit, poate asigura necesarul pentru New York 800 de ani
Profit.ro
Uriaș rezervor de apă dulce descoperit, poate asigura necesarul pentru New York 800 de ani
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (16)
983732924972315
Soos Vilmos  •  14 Iulie 2016, 16:42

Pe rigiila il impresioneaza doar prodanca si manelele.

nicse
nicse  •  14 Iulie 2016, 15:43

Poate nu se transpune suficient cand asculta manele...

dan2010
dan2010  •  14 Iulie 2016, 19:39

Cu parere de rau, Tudorie nu este un jucator care ar trebui luat in seama. Oricum la Steaua e OK....

Vezi toate comentariile (16)
Comentează