FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FARUL

A marcat un gol controversat în Sepsi - Farul, apoi a venit la interviu: „Nu am jucat fotbalul dorit”

Sepsi - Farul, etapa 26 Superligă FOTO: Bogdan Bălaș

Articol de - Publicat luni, 19 februarie 2024 19:38 / Actualizat luni, 19 februarie 2024 20:05

Sepsi - Farul 0-1. Constantin Grameni, mijlocașul Farului, a marcat un gol controversat, iar la final s-a declarat nemulțumit de jocul echipei din prima repriză.

Mingea trimisă de Grameni pe poartă a fost respinsă din preajma liniei porții. Arbitrii au considerat că balonul a trecut și au validat golul, deși faza nu a fost clară pe reluări.

Golul cotroversat din Sepsi - Farul

Ce a declarat Grameni, după Sepsi - Farul

„Mă rugam să intre mingea, așteptam cu emoții să verifice golul, iar din fericire a fist valabil. În prima repriză ne-au dominat, nu am jucat fotbalul dorit. Dar în repriza a doua am pus stăpânire pe joc.

Dar ar putea spune și ei că un egal era echitabil. Avea, nevoie mare de victorie, dar asta nu înseamnă că trebuie să ne relaxăm”, a spus Grameni la „Fotbal Club”, de la Digi Sport.

Louis Munteanu: „Cred că merităm în play-off”

La final a vorbit și Louis Munteanu, atacantul Farului: „E o victorie mare pentru noi.  Am fost foarte pragmatici, Mister a analizat bine meciul. Ați văzut că se poate marca și pe final. E o victorie mare, acum avem meci cu Oțelul, sperăm să luăm cele 3 puncte.

Sper să fim în play-off, eu zic că merităm. Un gol norocos, eu am vrut să prind poarta, mă bucur că a ieșit așa. Dina a dat foarte bine cu aceste execuții. Nouă ne dedicăm această victorie, știm cât muncim”.

Match Quiz CFR Cluj - Dinamo

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul CFR Cluj - Dinamo și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Gică Hagi, surpriză pentru suporterul Farului care a plâns la meciul cu Dinamo: „Dumi a impresionat o țară întreagă”

A plecat de la FCSB după numai 1 minut jucat și dezvăluie: „E cel mai mare regret din cariera mea”