FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFERURI

A ucis competiția » Gigi a transformat echipele din Liga 1 în furnizoare directe pentru Steaua! Doar două echipe i-au rezistat

Foto: Cristi Preda/Gazeta Sporturilor
Foto: Cristi Preda/Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 septembrie 2016 10:30

Campionatul e pepiniera Stelei. Deocamdată, Gigi n-a cumpărat pe nimeni de la rivala tradițională, dar l-a determinat pe Gnohere să anunțe că e dispus să trădeze.

Steaua a transferat cei mai mulți jucători de la echipele din prima jumătate a clasamentului. Cei mai mulți jucători au venit de la Pandurii, Astra, CFR Cluj și Viitorul.

Singurele echipe care au rezistat deocamdată în fața roș-albaștrilor sunt Dinamo și FC Botoșani.

Ionuț Negoiță a respins oferta lui Gigi Becali pentru Gnohere, în valoare de 800.000 de euro, dar patronul Stelei a anunțat că nu renunță și că va încerca să-l transfere pe atacantul de 28 de ani în iarnă. "Bizonul" mai are contract cu Dinamo până la finalul acestui sezon.

Vezi câți jucători a dat fiecare echipă din Liga 1 și analiza completă în ediția tipărită a Gazetei și în cea digitală!

25 de ani
au trecut de când Steaua a luat un jucător direct de la Dinamo, pe fundașul Toni Doboș, rezervă în echipa "câinilor"

Alte articole exclusiv print:

Steaua dă lovitura » Sumă uriașă pentru un potențial uriaș: "În scurt timp va juca și la națională"

Confesiunea dezarmantă a unui fost fotbalist al Stelei: "Dacă aveam minte, îmi luam 7 apartamente, nu un BMW decapotabil cu care m-am proptit într-un stâlp"

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (74)
stefan..
stefan..  •  07 Septembrie 2016, 20:16

"Gigi"-zeta Sporturilor, cotidianul sportiv de doi bani :)), ar trebui sa consemneze si faptul ca Universitatea Craiova, scapata de cosmarul Mititelu, sclavetele lui Gigi Becali, nu mai este pepiniera ciobanului.

1365376123490457
Leo Craciun  •  07 Septembrie 2016, 19:12
Postat de utilizator șters pe 07 Septembrie 2016, 15:44

:)))) Excelent comentariu, maestre!

si care este treaba ta...***.....sa faca si negoita daca poate si sa joace dinamo in europa.........DAR NU SE POATE CA *** AU CREIERUL PREA MIC SI NU POT GANDI...ATI FACUT SI VOI O COREGRAFIE SA AUDA RESTUL LUMI DE VOI CA DOR ASA SE POATE ...DACA NU ERA STEAUA CIOBANULUI NU STIA NIMENI DE VOI INCULTILOR

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

1365376123490457
Leo Craciun  •  07 Septembrie 2016, 19:05
Postat de Irimia Paul pe 07 Septembrie 2016, 15:50

Becali arata ca este singurul patron competent iar ca urmare , Steaua este singurul club care traieste pe picioarele lui Asta inseamna competitie restul sunt vorba de incompetenta .

cu ce mor... *** a distrus liga 1 ma........ca a salvat 3 cluburi de la faliment cumparand jucatori de la ei....daca negoita nu este in stare sa bage bani in echipa ,sa nu bage nici becali?*** ***...........comentati echipa voastra ***...nu alta

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (74)
Comentează