FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - FCSB

Florin Tănase, performerul play-off-ului! Ce premieră a bifat după golurile cu Academica

Florin Tănase a deschis scorul în Academica - FCSB şi este singurul jucător care a marcat în fiecare dintre cele 6 ediţii de play-off. +17   FOTO

Articol de - Publicat joi, 22 aprilie 2021 20:47 / Actualizat joi, 22 aprilie 2021 21:33

Florin Tănase a deschis scorul în Academica - FCSB şi a devenit singurul jucător care a marcat în fiecare dintre cele 6 ediţii de play-off.

Golgeterul Ligii 1 a reușit în minutul 26 golul cu numărul 20 din acest sezon. Găsit perfect de centrarea lui Crețu pe lung, Tănase a înscris cu o lovitură de cap, având în față întreaga poartă descoperită.

Florin Tănase, gol în toate edițiile de play-off!

2020/212

Tănase a mai punctat o dată în repriza a doua, finalizând cu dreptul centrarea venită din celălalt flanc, de la Ionuț Panțîru.

47 de meciuria strâns Florin Tănase în play-off, cele mai multe strânse de un jucător care a evoluat în această fază superioară a competiţiei

Academica Clinceni - FCSB 0-2 » Florin Tănase, căpitan spre titlu! Clasamentul din play-off ACUM
Academica Clinceni - FCSB 0-2
Arbitrii de la CFR - Craiova și FCSB - Sepsi: „noroc” pentru roș-albaștri