FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - CSU CRAIOVA

FOTO Accidentat în derby-ul Craiovei, internaționalul „tricolor” și-a vărsat nervii pe staff + Ultimele informații din vestiar: „Se gândește că poate rata Euro!”

Vladimir Screciu (24 de ani) s-a accidentat în minutul 55 al meciului FCU Craiova - Universitatea Craiova, din ultima rundă a sezonului regular. Scorul era 1-0 pentru formația lui Mititelu în acel moment. +7   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 10 martie 2024 22:32 / Actualizat luni, 11 martie 2024 08:08

Universitatea Craiova a făcut o primă repriză modestă în derby-ul Băniei. Ivaylo Petev, antrenorul oaspeților, a făcut o singură modificare la pauză, forțând în atac cu Andrei Ivan.

Imaginile care vor ajunge în toată Europa! Ce făcea Napoli cu telefonul chiar înainte să înceapă derby-ul din Bănie
FCU CRAIOVA - CSU CRAIOVA

FOTO. Vladimir Screciu, accidentat în FCU Craiova - Universitatea Craiova

Bulgarul a fost forțat să mute și în minutul 56. Vladimir Screciu a sprintat către Bahassa, încercând să îl împingă spre fanionul de la centrul terenului.

+3 FOTO

Mijlocașul oltenilor s-a oprit, acuzând o problemă musculară. A gesticulat nervos către staff, solicitând înlocuirea. Denil Maldonado s-a echipat rapid și l-a schimbat.

În drumul către banca de rezerve, Screciu a fost greu de potolit, s-a certat cu cei din jur, dintr-un motiv inexplicabil.

În minutul 80, staff-ul Universității a avut din nou emoții. Căpitanul Nicușor Bancu a avut și el probleme musculare la piciorul stâng.

Interesant este că Screciu și Bancu sunt singurii internaționali „tricolori” din lotul Universității Craiova.

VIDEO. Adrian Mititelu, despre obiectivul rămas pentru echipa sa în acest sezon: „Avem nevoie de puncte ca de aer” + de ce este dezamăgit de suporteri

Un fost mare portar îi dă dreptate lui Becali: „Târnovanu a greșit în meciul cu Rapid”
RAPID - FCSB
Un nou atac la Gigi Becali? Ce a declarat Mihai Stoica după 0-4 cu Rapid: „Nu îmi place să bat câmpii”