FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - POLI TIMIŞOARA, DUMINICĂ, 20:00, DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Acuzaţii grave ale lui Iancu: "Marius Stan face evaziune fiscală cu bani publici de atîţia ani"

Marian Iancu continuă atacurile la adresa adversarului, înaintea meciului cu Oţelul
Marian Iancu continuă atacurile la adresa adversarului, înaintea meciului cu Oţelul

Articol de GSP - Publicat vineri, 13 mai 2011 00:00 / Actualizat vineri, 13 mai 2011 11:32

Marian Iancu a acuzat iar în termeni duri modul în care Marius Stan conduce clubul din Galaţi, spunînd despre adversarul său că se face vinovat de evaziune fiscală şi deturnare de fonduri.

"Jucătorii Galaţiului trebuie să ştie că ei sînt în sclavagism. E o diferenţă între Oţelul şi o echipă mare, care poate juca acasă în Champions League, nu în alt oraş. Noi am creat o logistică, nu trebuie să ne mutăm cu cortul, ca alţii.

Primăria Galaţi dă bani clubului de ani de zile, dar ei fac evaziune fiscală şi deturnare de fonduri, există o complicitate între Primărie şi club, pentru că Oţelul primeşte o mulţime de bani publici. D-aia are Marius Stan o problemă, pentru că s-au descoperit aceste lucruri. Marius Stan trăieşte numai cu pastile în aceste momente de stres major.

O să începem să facem dezvăluiri. Oţelul Galaţi a plătit salariile jucătorilor şi nu a decontat sume în Legea Sportului, deci a acţionat ilegal. Veţi vedea că iarăşi am avut dreptate", a spus Iancu la sportro, în această dimineaţă.

Marius Stan nu rămîne dator atacurilor din partea Timişoarei, acuzînd că adversarii Oţelului au început să premieze echipele care joacă împotriva gălăţenilor!

Derby-ul care poate decide campionatul 2010/2011 se va juca duminică, la Galaţi, între Oţelul şi Poli Timişoara, iar meciul va fi transmis live de DigiSport şi va fi liveTEXT pe GSP.RO.

TOT TABORDA ÎN POARTĂ
"Pantilimon a lipsit o lună de zile şi cred eu că în continuare va fi în poartă Taborda. Fiind un sport de contact fotbalul, nu se ştie ce se poate întîmpla, iar Pantilimon nu poate risca o lovitură la cap înainte de meciul cu Dinamo", a mai spus Iancu.

Citește și:
Pe cine a remarcat Daniel Pancu la Dinamo: „E bun de tot!”
Superliga
Pe cine a remarcat Daniel Pancu la Dinamo: „E bun de tot!”
Influencerița cu peste 23.000 de urmăritori a „pus ochii” pe fotbalistul de la Dinamo: „Să văd dacă mă recunoaște”
Superliga
Influencerița cu peste 23.000 de urmăritori a „pus ochii” pe fotbalistul de la Dinamo: „Să văd dacă mă recunoaște”
Otto Hindrich a „plătit” salariile pe o lună la CFR Cluj! » „Situația e dramatică la echipă”
Superliga
Otto Hindrich a „plătit” salariile pe o lună la CFR Cluj! » „Situația e dramatică la echipă”
Cine-l mai recunoaște? Cum a apărut fostul lider ATP pe străzile din Los Angeles
Tenis
Cine-l mai recunoaște? Cum a apărut fostul lider ATP pe străzile din Los Angeles
ULTIMA ORĂ Gigant japonez mută în România o fabrică ce funcționează de peste 60 ani în Marea Britanie
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Gigant japonez mută în România o fabrică ce funcționează de peste 60 ani în Marea Britanie
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

TAS, verdict crunt în cazul de dopaj al lui Cosmin Matei: „Clubul Sepsi va respecta decizia”

Raul Rusescu la GSP Live: „La CFR, au fost lucruri inimaginabile” + Pronostic uimitor la dubla Craiovei: „Crede-mă, acolo a fost ca la bunică-mea, la Coșoveni”


Comentarii (21)
guest_one
guest_one  •  14 Mai 2011, 08:33

posibil da , posibil nu . noi ce sa credem ?

jumega
jumega  •  13 Mai 2011, 15:44

pai tu ca sa incapi intr-un cort iti trebuie d-ala ca la nunta malakule =))))

cosmonel
cosmonel  •  13 Mai 2011, 14:57

N-are nicio treaba Iancu, vorbeste frustrarea din el. Daca era Timisoara deja campioana mai deschidea el gura de Otelul sau Marius Stan ???? si sincer , mie Marius Stan imi pare un presedinte extraordinar..a fost la echipe mici, cu buget limitat dar a facut treaba...

Vezi toate comentariile (21)
Comentează