FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Adam Nemec a efectuat vizita medicală la Dinamo! Atacantul ar putea fi prezentat astăzi

Adam Nemec, în prima perioadă la Dinamo +49   FOTO
Adam Nemec, în prima perioadă la Dinamo

Articol de - Publicat vineri, 28 august 2020 12:31 / Actualizat vineri, 28 august 2020 12:31

Atacantul slovac Adam Nemec (34 de ani) a efectuat vizita medicală la Dinamo și ar putea fi prezentat astăzi de către roș-albi.

Ulterior, Nemec va intra în programul echipei antrenate de Cosmin Contra. Totuși, nu va putea evolua în meciul din etapa secundă a Ligii 1, în care Dinamo o va înfrunta în deplasare pe Chindia Târgoviște, ci ar putea debuta în a doua sa aventură la Dinamo în runda cu numărul 3, în care „câinii” vor da piept cu FC Botoșani.

Meciul cu FC Botoșani va avea loc după pauza competițională în care echipele naționale au programate meciuri din Nations League, astfel că Nemec are timp să se pună la punct cu pregătirea fizică.

Contract pe un sezon pentru Nemec

Din informațiile GSP.ro, atacantul a ajuns la un acord cu Dinamo în vederea unui contract valabil pe un sezon, cu opțiune de prelungire pentru încă un an. Acesta va avea un salariu lunar de 12.000 de euro.

Nemec n-a mai jucat din februarie și a avut un sezon negru la Pafos, în Cipru: un gol în 14 meciuri. Iar reușita a fost pe 23 august 2019. Nemec este apreciat totuși de către fanii din Ștefan cel Mare, după ce-a marcat 20 de goluri în 64 de partide pentru Dinamo în perioada septembrie 2016 - august 2018.

Adam Nemec va deveni al treilea transfer efectuat de Dinamo în această vară, după Vlad Achim și Janusz Gol.