FOTBAL  »  Superliga  »  UTA

VIDEO Cutremur la echipa din play-out! Antrenorul este nemulțumit și vrea să plece: „Cred că e de ajuns. Am avut o primă discuție”

Robert Ilyeș (stânga) și Adrian Mihalcea, antrenorii care s-au întâlnit azi Foto: Sport-pictures.eu
Robert Ilyeș (stânga) și Adrian Mihalcea, antrenorii care s-au întâlnit azi Foto: Sport-pictures.eu

Articol de - Publicat joi, 07 mai 2026 22:48 / Actualizat joi, 07 mai 2026 22:56

Adrian Mihalcea, antrenorul celor de la UTA Arad, a susținut conferință de presă premergătoare duelului cu Csikszereda din etapa #8 a play-out-ului Superligii, programat pe 8 mai de la ora 18:00. Tehnicianul a dat de înțeles că este nemulțumit și ar vrea să părăsească echipa.

Adrian Mihalcea, deși și-a îndeplinit obiectivul, salvarea de la retrogradare, a transmis că nu este fericit la echipă și ar putea pleca.

Adrian Mihalcea este nemulțumit la UTA: „Mi se prelungește contractul, dar nu pot spune că sunt fericit”

„Cred că știți foarte bine. Prin îndeplinirea obiectivului, mi se prelungește contractul automat cu un an. V-aș minți să vă spun că sunt fericit. Cred că e de ajuns și acum fiecare... Eu gândesc doar în dreptul meu, fiecare poate gândi în dreptul său ceea ce crede.

Nu există să cuantific șanse sau să spun procente. Există un contract și sentimente. Există să reușești, să dai tot, dar trebuie din ambele părți. Cam aici ar trebui să ne gândim. Nu bat nicăieri, dar stau să mă gândesc. Trebuie să gestionez bine această situație. Am avut o discuție cu domnul Meszar. Cred că va mai exista una și vom vedea.

Să nu se interpreteze greșit: nu m-a referit la alții și la noi. M-am referit la o situație în careu eu mă regăsesc acum. N-am făcut paralele sau ce se întâmplă mai bine sau mai rău. Nu este cazul”, a spus Adrian Mihalcea.

Întrebat despre eventuale transferuri în sezonul viitor, în caz că va rămâne, Adrian Mihalcea a ezitat să răspundă și a încercat să evite subiectul, dând de înțeles că o despărțire e mai probabilă decât o perioadă de mercato la UTA: „Nu aș vrea să...Nu că e devreme, dar...Contează ce se va întâmpla anul viitor și nu ne gândim ce facem la meciul de mâine? Pentru mine și pentru echipă este important”

  • Adrian Mihalcea a preluat UTA Arad în vara anului 2025. A stat pe bancă în 40 de meciuri și a înregistrat următorul bilanț: 15 victorii, 13 remize, 12 înfrângeri, medie de puncte pe meci - 1,45. UTA Arad nu are licență de cupe europene și a jucat sezon în play-out. Este pe locul 2 în play-out în acest moment, cu 33 de puncte acumulate, cu doar două etape înainte de final.

Clasamentul la zi în play-out-ul Superligii

Citește și:
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (2)
Basarab1948
Basarab1948  •  08 Mai 2026, 09:16

Mihalceo tata...daca te ia amețeala in„superliga”,dute tata in liga a doua-unde te simți in largul tau!Slobozia natala,ori Calarașii,ori Buzaul,te așteapta!Și mari succese-promvarile fiind floare la ureche la câte echipe n-au dreptul(și nici de ce „sa traga”),ca sa promoveze!

dragosnyk
dragosnyk  •  08 Mai 2026, 08:07

UTA nu are licență.Și iar ajungem la FRF, Liga și Burleanu.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează