Alte știri din fotbal
Cătălin Cîrjan: „În ultima etapă vom fi implicați în lupta la titlu, dar nu e treaba noastră”
0
„Sacrificați meciul cu U Cluj?” » Zeljko Kopic, întrebat direct despre jocul care ar putea decide campioana în Superliga
0
Danny Armstrong, nedumerit după Dinamo - CFR Cluj: „Am prins barajul, nu?”
0
Daniel Pancu, săgeți și indicii despre următoarea lui destinație: „Nu doar Rapid mă vrea. Sunt și echipe din străinătate, campionate bune”
3
Știri din fotbal internațional
Marius Marin merge la vizita medicală! Mundo Deportivo anunță transferul carierei pentru român
0
Revenire istorică în La Liga: au așteptat 14 ani!
0
Pep Guardiola, după al 20-lea trofeu la City: „Este o mașinărie!” + De ce nu sărbătorește Cupa
0
Încă un meci pierdut de Mirel Rădoi în Turcia » Sorescu, pasă de gol
16
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
11
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
8
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
„Poate, într-o zi, Maia Sandu va deveni președinta României”, spune șeful ...
Libertatea
Mai mulți răniți după ce un bărbat a intrat cu mașina într-o mulțime în ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Americanii au aruncat toate cadourile primite în China înainte de a zbura ...
Libertatea
De acord, mai putin cu faulturile fundasilor. Aici, se vede de fapt maiestria unora la simulari, smecheria, caci asta e apreciata in fotbalul romanesc. Pe langa asta, nepriceperea arbitrilor, greselile lor, cu sau fara intentie, compensatiile si asigurarea balansului fac din mizeria asta de fotbal romanesc o telenovela de slaba calitate. Si de aici, se vede cu ochiul liber calitatea exprimarilor in meciurile internationale unde salturile in bazin, țipetele si măscărelile nu mai impresionează pe nimeni. Si ce-i drept, Mutu a luat-o pe coaja de la Dorinel-scuipatorul, fara discutie.
Mai Mutule, mai bine ai fi impresionat de faptul ca echipa asta nu mai joaca nimic, ca jucatori de liga 1 nu-s in stare sa paseze nici macar cat copiii de pe maidan, ca in contactele 1 la 1 vesnic adversarul ia mingea, ca suteaza de la distanta o data la 10 meciuri, ca in aparare faulteaza des pentru ca aparatortii sunt lenti si venic prost plasati. Si mai uita-te ca joci in 10. Deac nu mai face nimic, fuge ca besmeticul pe teren dar nu ajuta cu nimic echipa.
@daniaania ....otzelarii au jucat bine...CFR-istii vax albina !...Dorinel un antrenor priceput...TU, aiurea-n tramvai !
Cum nu se poate adăuga comentariu acolo, scriu aici. Fotbalistul prezentat mâine la GSP Live este evident Raul Rusescu. Cele două indicii sunt mai mult decât suficiente: 3 titluri de campion și un loc 1 fotbalistul anului. O căutare scurtă pe Wikipedia și îți dai seama ușor.
Da Mutule, Ottele ala e tare...dar ceilalti ?...Ce-i invetzi tu ?...Echipa nu joaca nimic....Deodamdata esti antrenor ca si Hagi...Fii atent ca ai ''schimbat'' cam multe echipe !...
Da, așa este! Deosebit jocul prestat de CFR. Arată ca o adevărată campioană. De 5 ori campioană, de fapt. Și în terenul ăla prost s-a luat la K1 cu o nou promovată și de abia a scos 1 punct. Dar nu, ca așezare tactică, speech și marketing CFR rupe. Dă-i,mă, drumul de aici cu epava aia de echipă. Nici locul 2 nu îl mirosiți anul ăsta. Voi va luptați la Europa, dar pentru Intertoto. Seară bună!
Tactica lui Mutu a fost falimentara iar finalul de meci nu la gestionat cum trebuie. Otelul joacă K1 , joc urat că la început de secol.Nici nu mă mir că Dorinel nu a reușit în antrenorat cu astfel de joc.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.