Comentarii (19)
Nenea.Iancu
Nenea.Iancu  •  07 Mai 2026, 09:29
Postat de jonescu pe 06 Mai 2026, 14:42

...mititelu de Vaslui !

Mai bun si mai corect decat hoțul de kovacs de la Pipirig! Ați furat campionatul cu el! La fel ca Becali! Hoților!

jonescu
jonescu  •  06 Mai 2026, 14:42

...mititelu de Vaslui !

MMM123
MMM123  •  05 Mai 2026, 23:21
Postat de cfsoft pe 05 Mai 2026, 15:49

Nu inteleg de ce specialistii sau jurnalistii inainte de a comenta nu incearca sa citeasca regulile VAR, cele oficiale (https://www.theifab.com/laws/latest/video-assistant-referee-var-protocol/) nu interpretari locale. Referitor la APP: Definition: The APP starts when the attacking team gains possession of the ball and continues until a goal is scored, a penalty is awarded, or the ball goes out of play/the attacking team loses possession. Goal Review: If a goal is scored, the VAR checks the entire APP to see if the attacking team committed an offence (foul, handball, or offside) before scoring. Limitation: VAR cannot go back infinitely; they only look at the "immediate" phase leading to the incident, considering whether the opposing defense had time to reset. In acest caz concret singura discutie este daca arbitrul VAR a interpretat corect "opposing defense had time to reset". Pe inregistrarea din camera VAR si apoi pe explicatiile sefului arbitrilor se aude clar motivelw pentru doua situatii in care "opposing defense had time to reset". Actiunea din care s-a marcat, asa cum este definita in regulile jocului la momentul de fata, a fost corecta! Offside-ul a exista, din pacate nu a fost semnalizat, nu a fost o situatie iminenta de atac, daca nu se marca ulterior nu isi aducea nimeni aminte, astfel de faze au fost destule pe parcursul meciului (out-uri, cornere, mici faulturi ...).

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

MMM123
MMM123  •  05 Mai 2026, 23:18
Postat de Margelatuuu pe 05 Mai 2026, 21:29

Problema este ca : "Nu, nu se ia de la acel offside ca uite, jucatorii lui Dinamo Au avut Posesia mingii si au pierdut-o deci este un APP "" ..... Daca pentru cei de la VAR a avea posesia = a te arunca disperat pe jos incercand sa lovesti mingea si sa o degajezi...Atunci...No Comment ...Oricum...Karma nu doarme ...!!!

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Margelatuuu
Margelatuuu  •  05 Mai 2026, 21:29
Postat de cfsoft pe 05 Mai 2026, 15:49

Nu inteleg de ce specialistii sau jurnalistii inainte de a comenta nu incearca sa citeasca regulile VAR, cele oficiale (https://www.theifab.com/laws/latest/video-assistant-referee-var-protocol/) nu interpretari locale. Referitor la APP: Definition: The APP starts when the attacking team gains possession of the ball and continues until a goal is scored, a penalty is awarded, or the ball goes out of play/the attacking team loses possession. Goal Review: If a goal is scored, the VAR checks the entire APP to see if the attacking team committed an offence (foul, handball, or offside) before scoring. Limitation: VAR cannot go back infinitely; they only look at the "immediate" phase leading to the incident, considering whether the opposing defense had time to reset. In acest caz concret singura discutie este daca arbitrul VAR a interpretat corect "opposing defense had time to reset". Pe inregistrarea din camera VAR si apoi pe explicatiile sefului arbitrilor se aude clar motivelw pentru doua situatii in care "opposing defense had time to reset". Actiunea din care s-a marcat, asa cum este definita in regulile jocului la momentul de fata, a fost corecta! Offside-ul a exista, din pacate nu a fost semnalizat, nu a fost o situatie iminenta de atac, daca nu se marca ulterior nu isi aducea nimeni aminte, astfel de faze au fost destule pe parcursul meciului (out-uri, cornere, mici faulturi ...).

Problema este ca : "Nu, nu se ia de la acel offside ca uite, jucatorii lui Dinamo Au avut Posesia mingii si au pierdut-o deci este un APP "" ..... Daca pentru cei de la VAR a avea posesia = a te arunca disperat pe jos incercand sa lovesti mingea si sa o degajezi...Atunci...No Comment ...Oricum...Karma nu doarme ...!!!

Nenea.Iancu
Nenea.Iancu  •  05 Mai 2026, 21:11

Offside mai mare ca strâmtoarea Ormuz! Viciere gravă de rezultat!

Nenea.Iancu
Nenea.Iancu  •  05 Mai 2026, 21:08
Postat de fannU pe 05 Mai 2026, 16:10

E vina cuiva ca nu stiu dinamovistii regulamentul?! Sa conteste cand e cazul, sa taca atunci cand nu e.

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

doritor
doritor  •  05 Mai 2026, 19:38

Ca le e greu sa accepte verdictul corect conform cu regulamentul fanilor si conducatorilor lui Dinamo e de inteles, dar ca arbitrii din vremuri imemoriabile care persista cu solutia data din graba sau nestiinta devin penibili. Greseala de ofsaid nesamnalizat e la fel ca si cele date pentru Dinamo in repriza 1 si 2 de cat ca atunci nu s-au finalizat. Greseala a ramas in urma si la Nsimba a fost ofsaid, dar a ramas in urma a 2-3 faze ulterioare.

utilizator șters
utilizator șters  •  05 Mai 2026, 16:15
Postat de 2026 pe 05 Mai 2026, 15:49

Noile modificari au fost implementate de 2-3 zile, sau e o vrajeala menita sa abureasca haosul din arbitrajul romanesc ? Nu de alta, dar in meciul Dinamo-Botosani din turul campionatul, golul lui Carjan a fost anulat pe motiv de ofsaid la o faza premergatoare, petrecuta cu vreo 2 minute inainte. Si nimeni nu a zis nimic, nici jucatorii dinamovisti, nici oficialii, nici suporterii. A fost ofsaid si asta basta !

Mereu induceti lumea in eroare, mereu mistificati ...revezi acea faza si o sa intelegi. Nu sunt doua minute, nu minti !.... Carjan i-o da lui Karamoko in careu, faza iminenta de gol... Ce nu intelegi ?

fannU
fannU  •  05 Mai 2026, 16:10
Postat de 2026 pe 05 Mai 2026, 15:49

Noile modificari au fost implementate de 2-3 zile, sau e o vrajeala menita sa abureasca haosul din arbitrajul romanesc ? Nu de alta, dar in meciul Dinamo-Botosani din turul campionatul, golul lui Carjan a fost anulat pe motiv de ofsaid la o faza premergatoare, petrecuta cu vreo 2 minute inainte. Si nimeni nu a zis nimic, nici jucatorii dinamovisti, nici oficialii, nici suporterii. A fost ofsaid si asta basta !

E vina cuiva ca nu stiu dinamovistii regulamentul?! Sa conteste cand e cazul, sa taca atunci cand nu e.

  • 1
  • 2
Comentează