FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

VIDEO Titularul de la FCSB a răbufnit după victoria cu Farul: „Mi se pare incredibil, a fost exagerat. Ăsta e caracterul”

Adrian Șut, mijlocașul de la FCSB, a comentat victoria cu Farul, scor 2-1, și s-a arătat revoltat de atitudinea fanilor adverși/ foto Cristi Preda (GSP)
Adrian Șut, mijlocașul de la FCSB, a comentat victoria cu Farul, scor 2-1, și s-a arătat revoltat de atitudinea fanilor adverși/ foto Cristi Preda (GSP)

Articol de , - Publicat luni, 01 decembrie 2025 08:37 / Actualizat luni, 01 decembrie 2025 14:48

Adrian Șut, mijlocașul de la FCSB, a comentat victoria cu Farul, scor 2-1, și s-a arătat revoltat de atitudinea fanilor adverși.

Șut a deschis scorul în minutul 14 al meciului de la Ovidiu. Apoi, și-a dus mâinile la urechi pentru a se bucura în fața fanilor Farului, semn că nu îi aude. La finalul partidei, mijlocașul a explicat ce a vrut să transmită.

Șut a declarat că a făcut gestul la adresa fanilor adverși drept răspuns pentru tratamentul primit sezonul trecut. În stagiunea 2024-2025, după decesul tatălui său, Adrian ar fi fost înjurat teribil la Ovidiu.

VIDEO. Adrian Șut și-a explicat gestul din Farul - FCSB: „M-au deranjat mult sezonul trecut, m-au înjurat după decesul tatălui meu”

„Cred că am făcut o primă repriză bună. În a doua am avut gândul de a câștiga, presiunea, nu aș crede că a fost frica de rezultat. Nu suntem o echipă mică și știm să jucăm la rezultat, am câștigat meciuri importante. Nu se simte încă oboseala, suntem bine și sperăm să legăm victoriile. Dacă am câștigat acum și nu vom câștiga în continuare, e degeaba.

Am avut atitudinea bună, am încercat să câștigăm. În fiecare meci ne dorim. În unele meciuri, pentru că nu îți ies lucrurile, dai impresia că nu ai atitudine. Dar eu nu cred că există vreun jucător care să nu aibă atitudine. Nu e cineva care să accepte o înfrângere.

Despre gestul când am pus mâinile la urechi? M-au înjurat foarte mult fanii lor. M-au deranjat mult sezonul trecut, m-au înjurat după decesul tatălui meu. De asta m-am bucurat așa. Mi s-a părut ceva incredibil, a fost exagerat.

La fiecare meci cu noi sunt exagerați, ne înjură de ne rup. Ăsta e caracterul lor. Mă bucur că noi ne-am văzut de joc”, a declarat Adrian Șut, la zona mixtă.

Titularul de la FCSB a răbufnit după victoria cu Farul: „Mi se pare incredibil, a fost exagerat. Ăsta e caracterul”
Gestul lui Adrian Șut în Farul - FCSB/ FOTO Cristi Preda (GSP)

Adrian Șut: „S-a spus că nu mai alerg, că nu mai vreau să alerg”

Șut a avut apoi un mesaj pentru Gigi Becali, patronul de la FCSB criticându-l pe mijlocaș în acest sezon.

„Dacă am câștigat acest meci și nu vom câștiga cu Dinamo, va fi degeaba. Vrem să învingem și pentru fani, ar fi o bucurie foarte mare. Le mulțumim că au fost mereu alături de noi și ne pare rău că nu îi facem mereu fericiți!

Meciul din Cupă e foarte important, e un trofeu pus în jos. O luăm pas cu pas. Ne-am obișnuit cu programul, am jucat anul trecut o grămadă de meciuri din 3 în 3 zile. Sper să legăm victoriile, asta e important. Trebuie să ne trezim și să o scoatem la capăt. Numai noi putem, nimeni altcineva. Mă bucur că am marcat și am ajutat echipa, că am luat cele 3 puncte.

S-a spus că nu mai alerg, că nu mai vreau să alerg. Nu este adevărat. Pur și simplu, uneori îți iese, alteori nu. Sunt același băiat, muncesc, mă pregătesc zi de zi. Dacă aș fi constant și aș fi cel mai bun meci de meci, nu știu dacă aș mai fi fost în România”, a mai declarat Adrian Șut, la zona mixtă.

VIDEO. Jucătorii de la FCSB, jigniți de suporterii constănțeni

Clasamentul din Superliga

Citește și:
Transformare fizică incredibilă a fostului internațional coechipier cu Mutu! » „S-a retras în munți și s-a dedicat religiei”
Campionate
Transformare fizică incredibilă a fostului internațional coechipier cu Mutu! » „S-a retras în munți și s-a dedicat religiei”
Fostul campion cu FCSB se RETRAGE din cariera de fotbalist! A îmbrăcat de 30 de ori tricoul naționalei + și-a ales deja viitorul job
Superliga
Fostul campion cu FCSB se RETRAGE din cariera de fotbalist! A îmbrăcat de 30 de ori tricoul naționalei + și-a ales deja viitorul job
Cea mai nouă sala polivalentă din România urmează să fie inaugurată în iulie, anunță CNI
Altele
Cea mai nouă sala polivalentă din România urmează să fie inaugurată în iulie, anunță CNI
Fiica lui Jose Mourinho a atras toate privirile la Coachella: „Ce-i cu acel abdomen?”
Stiri extrasport
Fiica lui Jose Mourinho a atras toate privirile la Coachella: „Ce-i cu acel abdomen?”
FOTO Proiect de lux: mașini unicat pentru un singur client. Miliardarii planetei vor putea să aibă, în sfârșit propriul automobil unic
Profit.ro
FOTO Proiect de lux: mașini unicat pentru un singur client. Miliardarii planetei vor putea să aibă, în sfârșit propriul automobil unic
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Una dintre cele mai frumoase sportive” din România are o poveste cutremurătoare: „Cum să îmi fie rușine?!”

Ministrul Cătălin Predoiu, decizie istorică: „Vom numi viitorul stadion «Dinamo - Mircea Lucescu»”


Comentarii (2)
michael
michael  •  01 Decembrie 2025, 13:00

Băăăă, sunteți o rușine pentru fotbalul românesc, dar nu numai voi, ci și proprietarul clubului vostru!! Așa cum era de așteptat, clona a ”câștigat”!! Cred că becali jubilează, spunându-și în sinea lui ”cât omenia este-n floare, nici în...........nu mă doare”. Acesta este fotbalul mioritic!! Și mai vrem să fim cunoscuți și respectați în Europa! Sper ca într-o bună zi să dispăreți definitiv din fotbalul românesc.

ionel2025noiembrie
ionel2025noiembrie  •  01 Decembrie 2025, 10:59

Mie imi place caracterul vostru cand va tavaliti la orice atingere

Vezi toate comentariile (2)
Comentează
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!