FOTBAL  »  LIGA 1  »  POLI TIMIŞOARA - VICTORIA BRĂNEŞTI 2-1

Aici ai toate fazeleVIDEO din Timişoara - Brăneşti 2-1!

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 august 2010 00:00

Poli Timişoara a învins în penultima partidă a etapei cu numărul cinci pe Victoria Brăneşti, scor 2-1.

Golurile meciului au fost înscrise de cehul Lukas Magera, în minutul 39, şi de Ianis Zicu în minutul 81, respectiv Vali Negru, cu 11 minute înaintea finalului.

Fotbaliştii antrenaţi de Ilie Stan au continuat evoluţiile dezinvolte în meciurile din deplasare, jucînd fără complexe şi pe "Dan Păltinişanu". A cîştigat experienţa bănăţenilor, care au punctat exact atunci cînd aveau mai mare nevoie.

Un moment nefericit pentru timişoreni a venit în minutul 20, atunci cînd fundaşul central Marian Cisovsky a fost nevoit să părăsească terenul, accidentat.

Reuşita meciului a fost cea a lui Zicu, mijlocaşul înscriind din "foarfecă" la cea mai controversată fază a meciului.

Urmăreşte aici comentariul liveTEXT al partidei Poli Timişoara - Victoria Brăneşti!