FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - GAZ METAN

VIDEO + FOTO Gafă de proporții comisă de Alexandru Buzbuchi » Cum a revenit UTA în jocul cu Gaz Metan

Portarul Alexandru Buzbuchi (27 de ani) a greșit flagrant la golul marcat de Vlad Morar (27 de ani), în prima repriză a partidei dintre UTA și Gaz Metan.

Articol de GSP - Publicat luni, 09 noiembrie 2020 21:29 / Actualizat luni, 09 noiembrie 2020 21:39

UTA - Gaz Metan e liveTEXT AICI

UTA, una dintre revelațiile acestui sezon, a fost luată prin surprindere în prima jumătate de oră a disputei cu Gaz Metan. Medieșenii au înscris de două ori, prin Dumitru Cardoso, în minutul 23, și prin Ronaldo Deaconu, în minutul 32.

Buzbuchi, eroare în UTA - Gaz Metan

Gazdele au revenit în joc printr-un gol marcat de Vlad Morar. Atacantul arădenilor a șutat pe jos, de la 15 metri, și a profitat de o eroare majoră a lui Buzbuchi. Portarul adus de la Viitorul a ghicit direcția mingii, dar a scăpat-o inexplicabil în plasă.

Vezi VIDEO cu gafa comisă de Buzbuchi

Cine e acum favorită la câștigarea titlului în Liga 1: schimbări importante față de startul sezonului » Surprinzător: Dinamo le ia fața revelațiilor!

Un fost „câine roșu” crede în echipa lui Contra: „Dinamo va intra în play-off!”

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”