FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CSU CRAIOVA

Neagoe dezvăluie de ce a lăsat pe bancă un om-cheie cu FCSB: „Efectiv, nu avea cum”

Eugen Neagoe // foto: Imago Images

Articol de - Publicat sambata, 18 martie 2023 19:40 / Actualizat sambata, 18 martie 2023 19:40

Eugen Neagoe (55 de ani), antrenorul de la CSU Craiova, a anunțat motivul pentru care mijlocașul defensiv Alexandru Crețu (30) începe ca rezervă meciul cu FCSB din prima etapă a play-off-ului.

Alexandru Crețu, unul dintre cei mai importanți jucători ai Craiovei, titular obișnuit și autorul a 5 goluri în acest sezon, începe pe bancă meciul cu FCSB din această seară, care deschide play-off-ul sezonului actual de SuperLigă.

Crețu a jucat 30 de minute etapa trecută, cu UTA, dar a acuzat dureri după acel meci și nu este în condiția optimă pentru a începe o partidă precum cea de astăzi din primul minut.

Roman Kostomarov s-a trezit din comă și a avut o cădere nervoasă când a aflat că medicii i-au amputat ambele picioare
PROBLEME MEDICALE

Eugen Neagoe dezvăluie de ce este rezervă Alexandru Crețu în FCSB - Universitatea Craiova

Eugen Neagoe, antrenorul alb-albaștrilor, a vorbit înainte de meciul cu FCSB despre situația elevului său.

„Alex Crețu nu a fost foarte bine. A acuzat dureri mari după ultimul joc, cu UTA. A făcut antrenament cu noi doar două zile, efectiv nu avea cum să intre din primul minut.

Îmi pare rău pentru el, este un jucător valoros, care ne-a ajutat întotdeauna. În momentul în care am apelat la el, chiar dacă nu a fost în primul 11, a intrat de pe bancă și a adus un plus”, a precizat Neagoe la PrimaSport.

FCSB - Universitatea Craiova, echipe de start:

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, I. Cristea, Radunovic - Edjouma, Ad. Șut, Olaru - Fl. Coman, Compagno, Oct. Popescu
Rezerve: A. Vlad - V. Crețu, Haruț, Miculescu, Ov. Popescu, Oaidă, Pantea, Radaslavescu, Cordea
Antrenor: Mihai Pintilii

CS Universitatea: L. Popescu - Șt. Vlădoiu, Zajkov, Bg. Mitrea, Ndong - Mateiu, Screciu - Ișfan, Baiaram, A. Ivan - Markovic
Rezerve: Lazar - Hanca, Găman, Sala, Al. Crețu, Roguljic, Rivaldinho, Koljic
Antrenor: Eugen Neagoe

Mai multe știri din SuperLigă:

Duelul cu Messi îi poate încurca planurile lui Dan Petrescu: „Nu știu cum va ajunge la timp la meci”

Ce nu s-a văzut la TV înainte de FCSB - CS Universitatea Craiova » Cum a fost surprins suspendatul Mihai Pintilii