FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - CSU CRAIOVA 1-2

Alexandru Mitriță, mesaj pentru Edward Iordănescu, după ce a fost lăsat acasă: „Mi-am schimbat atitudinea. Îmi doresc să fiu la Euro”

Alexandru Mitriță (29 de ani) i-a transmis un mesaj selecționerului Edward Iordănescu, după cu Universitatea Craiova a învins-o pe CFR, scor 2-1, în prima etapă din play-off-ul Superligii.

Articol de - Publicat sambata, 16 martie 2024 22:25 / Actualizat sambata, 16 martie 2024 22:38

Alexandru Mitriță (29 de ani) i-a transmis un mesaj selecționerului Edward Iordănescu, după ce Universitatea Craiova a învins-o pe CFR, scor 2-1, în prima etapă din play-off-ul Superligii.

La finalul meciului, Alex Mitriță, care a marcat al doilea gol al oltenilor, a declarat că și-a schimbat atitudinea și își dorește să fie convocat de Edi Iordănescu la Euro 2024.

Mihai Rotaru a intrat în direct imediat după victoria cu CFR Cluj: „Cu el trebuie să înceapă lista la națională! Ajută România, nu pe mine!”
CFR Cluj - CSU Craiova 1-2

Acesta este convins că va fi chemat la lot, dacă va continua evoluțiile bune în tricoul Universității Craiova. A fost al 12-lea gol marcat de Mitriță în acest sezon de Superliga.

Alexandru Mitriță, după ce nu a fost convocat de Edward Iordănescu: „Munca mea și rezultatele mele vor fi răsplătite”

„Eu îmi fac treaba în continuare pe teren, trebuie să îmi ajut echipa de club și când va veni convocarea voi merge cu inima deschisă. Trebuie să dau totul în teren, asta e tot ce contează.

Munca mea și rezultatele mele vor fi răsplătite. Eu zic că îmi fac treaba bine pe teren, sunt total schimbat. Mi-am schimbat atitudinea. Îmi doresc să fiu la Euro, fiecare jucător își dorește asta, voi lupta pentru asta”, a spus Alexandru Mitriță, pentru Orange Sport.

Alexandru Mitriță, despre victoria celor de la CSU Craiova cu CFR Cluj: „Am suferit enorm în prima repriză”

„E o victorie foarte importantă. Ne duce pe locul doi. Am suferit enorm în prima repriză, apoi ne-am revenit. Trebuie să fim realiști, au avut foarte multe ocazii în prima repriză.

Important este că ne-am revenit și am luat punctele. Sunt foarte bucuros de reușitele mele, de faptul că marchez sau pasez decisiv aproape la fiecare meci.

Nu vrem să ne gândim la titlu. Luăm fiecare meci în parte. Toate meciurile sunt grele. Avem câteva zile libere să pregătim meciul cu Rapid, va fi care pe care”, a mai spus Alexandru Mitriță.