FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - ASA TG. MUREȘ 1-1

Alibec îi dă dreptate lui Becali și dezvăluie ce le-a transmis Reghe la pauză: "Echipa nu joacă ce ne dorim"

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 martie 2017 22:39

Denis Alibec a recunoscut că Steaua nu joacă nimic și a dezvăluit ce le-a transmis Reghecampf jucătorilor la pauza meciului cu ASA Târgu Mureș, când scorul era 0-1, după ce atacantul ratase un penalty. În cele din urmă roș-albaștrii au terminat la egalitate, 1-1.

"Nu cred că e un blocaj mental. Cred că am făcut un joc destul de bun. Dacă marcam la penalty cred că luam cele 3 puncte.

Am avut multe ocazii, portarul lor a făcut o partidă foarte bună, am primit gol după o fază ce nu anunța nimic. Cred că puteam mai mult. Noi trebuie să creștem de la meci la meci.

Patronul are dreptate, echipa nu joacă ce ne dorim, dar sper să se schimbe acest lucru în play-off. Noi la antrenament lucrăm foarte intens, suntem pregătiți fizic, dar nu știu ce se întâmplă.

Reghecampf ne-a spus la pauză să tragem de noi pentru că el crede că vom câștiga meciul", a declarat Alibec la TV Dolce Sport.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”