FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-4

Alin Roman a explicat ce s-a întâmplat în momentul decisiv din Iași - CSU Craiova: „Nu ne băteau niciodată!”

Universitatea Craiova s-a impus în deplasarea cu Poli Iași, scor 4-1, în runda cu numărul 5 a Superligii. Alin Roman, marcatorul golului ieșenilor, eliminat după o oră de joc, crede că oltenii nu s-ar fi impus în egalitate numerică. +5   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 12 august 2023 23:57 / Actualizat duminica, 13 august 2023 00:06

Vali Moraru l-a “curentat” pe Mihai Chirica, după ce primarul Iașiului a făcut scandal: “Rușine, hoție!” vs “Atitudine NESIMȚITĂ! Băi, oameni buni, voi vă dați seama pe cine votați?”
Poli Iași - Universitatea Craiova 1-4

Alin Roman, după Poli Iași - Universitatea Craiova

„N-am apucat să revăd faza, nu știu dacă a fost sau nu. Nu vreau să comentez, nu a fost intenție. Am vrut să protejez, a venit cu al doilea galben și s-a rupt jocul. Îmi prezint scuze în fața colegilor, în fața staff-ului.

Am făcut o repriză bună. Nu am văzut faza, eu doar am încercat să protejez. Probabil s-a aplecat, el e înalt, și l-am lovit.

Nu ne băteau niciodată dacă eram 11 vs 11. De la cartonaș am picat. Era important să luăm măcar un punct. Acum sper ca la FCSB să facem o partidă mai bună și să venim cu puncte”, a spus Alin Roman la „Digi Sport Special”.

Suntem mici! Acolo s-a decis soarta meciului, știu că nu a vrut să ia acel cartonaș. A fost dictat ușor. Noi am rămas în 10, am crezut că putem scoate un rezultat pozitiv. Ei ne-au taxat de fiecare dată.

Nu pot să spun că simt o presiune. Silviu Lung e un caracter frumos, o să am de învățat de la el. Nu pot să spun că sunt titular. Eu doar mă antrenez, iar când antrenorul va conta pe mine, voi da totul. Eu sunt optimist, evoluțiile mă fac să am încredere în continuare. Am avut posesia în majoritatea meciurilor, cred că putem scoate mai mult de la un meci la altul. Vor intra și jucătorii noi, vom scoate rezultate pozitive.