FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMOVIȘTI.RO

Alt petrecăreţ

Ousmane N'Doye
Ousmane N'Doye

Articol de - Publicat sambata, 14 noiembrie 2009 00:00

N'Doye este un fidel client al discotecilor din Capitală, ultima oară fiind văzut miercuri dimineaţă, la ora 3:00, într-un club din Regie


Ousmane N'Doye, 31 de ani, este fotbalist ziua şi clubber noaptea. Mijlocaşul "cîinilor" îşi trăieşte viaţa la maximum, deşi conducerea i-a avertizat pe jucători să se liniştească şi să se concentreze asupra meciurilor din campionat, ameninţîndu-i cu amenzi sau cu excluderea dacă îşi petrec nopţile prin oraş.

Senegalezul a stat într-o discotecă din Regie noaptea de marţi spre miercuri, cea de dinaintea revenirii la antrenamente în această săptămînă. Cînd petrecerea se încinsese, Ousmane a fost recunoscut de cîţiva tineri care au ţinut să se fotografieze alături de dinamovist. N-a refuzat pe nimeni, dar a fost precaut: deşi pe masa lui era şi o sticlă de whisky, fotbalistul s-a "lipit" de o sticlă cu apă plată, cu care apare în toate pozele ;).

Conform regulamentului, N'Doye riscă o amendă de 1.000 de euro. Oficial, stingerea la Dinamo se dă, în timpul campionatului, la ora 23:45, doar în cazuri speciale putîndu-se ajunge pînă la ora 1:00.


"Îmi place România. Oamenii mă opresc pe stradă şi chiar dacă sînt stelişti, îmi zic că le place de mine. Şi fetele mă sună, nu ştiu de unde au telefonul meu, dar nu mă deranjează"
Ousmane N'Doye, miercuri la ora 9:30, înaintea antrenamentului


Ce-i reproşează colegii
N'Doye e apreciat pe coechipieri pentru ceea ce face pe teren, dar aceştia spun că în vestiar se dă mare. Senegalezul a avut deja un scurt diferend cu Ţălnar după meciul cu Rapid (1-1). Antrenorul i-a reproşat că nu este concentrat sută la sută pe teren: "Tu poţi mai mult, fii atent şi nu mai sta departe de adversar!". Mijlocaşului nu i-a picat bine "îndrăzneala" tehnicianului şi a plecat supărat din vestiar, fiind primul care a părăsit arena după derby.

N'Doye este un fidel client al discotecilor din Capitală, ultima oară fiind văzut miercuri dimineaţă, la ora 3:00, într-un club din Regie

Ousmane N'Doye, 31 de ani, este fotbalist ziua şi clubber noaptea. Mijlocaşul "cîinilor" îşi trăieşte viaţa la maximum, deşi conducerea i-a avertizat pe jucători să se liniştească şi să se concentreze asupra meciurilor din campionat, ameninţîndu-i cu amenzi sau cu excluderea dacă îşi petrec nopţile prin oraş.

Senegalezul a stat într-o discotecă din Regie noaptea de marţi spre miercuri, cea de dinaintea revenirii la antrenamente în această săptămînă. Cînd petrecerea se încinsese, Ousmane a fost recunoscut de cîţiva tineri care au ţinut să se fotografieze alături de dinamovist. N-a refuzat pe nimeni, dar a fost precaut: deşi pe masa lui era şi o sticlă de whisky, fotbalistul s-a "lipit" de o sticlă cu apă plată, cu care apare în toate pozele ;).

Conform regulamentului, N'Doye riscă o amendă de 1.000 de euro. Oficial, stingerea la Dinamo se dă, în timpul campionatului, la ora 23:45, doar în cazuri speciale putîndu-se ajunge pînă la ora 1:00.

"Îmi place România. Oamenii mă opresc pe stradă şi chiar dacă sînt stelişti, îmi zic că le place de mine. Şi fetele mă sună, nu ştiu de unde au telefonul meu, dar nu mă deranjează"
Ousmane N'Doye, miercuri la ora 9:30, înaintea antrenamentului

Ce-i reproşează colegii
N'Doye e apreciat pe coechipieri pentru ceea ce face pe teren, dar aceştia spun că în vestiar se dă mare. Senegalezul a avut deja un scurt diferend cu Ţălnar după meciul cu Rapid (1-1). Antrenorul i-a reproşat că nu este concentrat sută la sută pe teren: "Tu poţi mai mult, fii atent şi nu mai sta departe de adversar!". Mijlocaşului nu i-a picat bine "îndrăzneala" tehnicianului şi a plecat supărat din vestiar, fiind primul care a părăsit arena după derby.

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (13)
 •  14 Noiembrie 2009, 16:27

am fost acolo...nu a baut decat apa plata,si s-a fotografiat cu lumea... Nu e nimic special,sa te duci sa asculti muzica si sa bei o sticla cu apa

 •  14 Noiembrie 2009, 15:09
Postat de andrei.g pe 14 Noiembrie 2009, 12:50

baiatu joaca fotbal,nu gluma..asa ca nu cred ca se supara cineva ca merge in club si bea apa plata

asa e ;)

gael
gael  •  14 Noiembrie 2009, 13:20

bv lui...sa iasa in fiecare noapte,sa bea si inainte de meci atata timp cat joaca cum joaca pe teren nu mai conteaza nimic...degeaba veniti cu d`astea k nu conteaza..

Vezi toate comentariile (13)
Comentează