FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC ARGEȘ 3-2

VIDEO CU GOLUL Cum a lovit decisiv Andrei Cordea, în final, pentru victoria cu FC Argeș » „Sunt un jucător mai matur”

FCSB a învins-o pe FC Argeș, scor 3-2, în etapa cu numărul 12 din SuperLigă. Andrei Cordea (23 de ani) a marcat golul decisiv în minutul 87. +24   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 03 octombrie 2022 00:20 / Actualizat luni, 03 octombrie 2022 00:31

Andrei Cordea a fost sacrificat în meciul cu FC Argeș, folosit inter dreapta pentru a-i face loc în atac lui Omrani. În partea secundă a revenit în poziția care l-a consacrat, cea de extremă dreapta, și a marcat golul de 3 puncte.

VIDEO CU GOLUL. Andrei Cordea, reușita decisivă de 3-2 în FCSB - FC Argeș

„Am reușit, în sfârșit, să câștigăm în campionat. Sper să jucăm din ce în ce mai bine. Sincer nu mă gândeam la așa ceva, să deschidă ei scorul. Îmi era capul să marcăm, că aveam un blocaj mental.

Am întors rezultatul, meritam asta. Suntem mulți jucători cu experiență. Am acumulat și eu experiență, sunt un jucător mai matur. Vreau să mă bat pentru locul de titular.

Apărarea începe de la atacant, iar noi trebuie să ne apărăm mai bine. Această victorie ne aduce un moral foarte bun. Cred că am avut mult ghinion până acum”, a spus Andrei Cordea la Orange Sport, după FCSB - FC Argeș 3-2.

VIDEO CU GOLUL. Andrea Compagno, reușită de vârf veritabil pentru 1-1 în meciul FCSB - FC Argeș

Intenție de transfer anunțată înainte de FCSB - FC Argeș: „Îmi place foarte mult, mi l-aș dori din iarnă”

Discurs dur după succesul chinuit al formației lui Petrescu: „CFR Cluj e campioană fără să joace fotbal!”