FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Andrei Cristea a împlinit azi 29 de ani: "Fanii noştri sînt campioni!"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 mai 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 15 mai 2013 17:35

Andrei Cristea a împlinit azi 29 de ani şi a fost felicitat de antrenori, jucători şi suporteri. Atacantul le promite suporterilor că Dinamo se va bate pînă în ultima etapă pentru a prinde un loc în cupele europene.

- Andrei, ai primit multe felicitări, cum a fost ziua de azi?
- Le mulţumesc fanilor dinamovişti, prietenilor pentru mesajele de felicitare! Să fim sănătoşi şi să sperăm că vom realiza lucruri importante pentru Dinamo în viitorul apropiat. Sînt convins că vom fi mai puternici în următorul sezon. M-a impresionat susţinerea tuturor dinamoviştilor după ultimele rezultate mai puţin reuşite, contează enorm pentru moralul echipei, pentru moralul fiecărui jucător!

- Suporterii v-au susţinut meci de meci, ce ar însemna pentru ei o calificare ratată în Europa?
- Am evoluat în cariera mea pe foarte multe stadioane, dar nu am mai întîlnit o atmosferă atît de frumoasă cum a fost la derby. Suporterii dinamovişti sînt unici, nimeni nu poate pune la îndoială această realitate! Fanii noştri au fost campioni în acest sezon, indiferen dacă am jucat cu rivalii din Ghencea, cu Mediaşul sau cu Ceahlăul.

- Ce şanse mai aveţi la un loc care să vă ducă în Europa League?
- Vom lupta pînă la capăt pentru că aşa am crescut, cu această mentalitate de a cîştiga fiecare meci indiferent de numele adversarului. Vom încerca să obţinem maximum de puncte în ultimele trei etape rămase pînă la finalul sezonului. Pentru calificarea în Europa depindem însă şi de rezultatele echipelor aflate pe podium, de cîştigătoarea Cupei României...

Sursa: fcdinamo.ro

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (28)
always.white.red
always.white.red  •  16 Mai 2013, 16:15
Postat de buerebuistas pe 15 Mai 2013, 22:54

Rad chiar si copii de voi , ati scris in peluza FLD in loc de fcd :))

Daca te uiti putin mai bine o sa iti dai seama ca acolo e FCD,totusi ma amuza astfel de comentarii,voi ati pus cifra 7 invers la o cregrafie din trecut,acum aveti tupeu sa comentati? Imi bag pla in mm vostri,cand o sa aveti o galerie precum are Dinamo,atunci sa vorbiti... Daca va mai prind pe pagina lui Dinamo,scot branza din voi,mioarelor...

adimutu14
adimutu14  •  16 Mai 2013, 12:20

La multi ani Cristea! Iti dorim numai bine si sezonul viitor sa redevii acel atacant pe care de acum 2-3 ani.

cristi1097
cristi1097  •  16 Mai 2013, 08:04

Da rad copii de noi mai bine asa decât sa ne bata mm , sau sa ne dea fără ciobanul de pe stadion ca nu strigam ce vrea el , dacă steaua era pe locul 7 nu mai erați asa viteji , bafta .

Vezi toate comentariile (28)
Comentează