FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - CFR CLUJ 1-1

Andrei Ivan a ieșit în față după meci și nu a menajat campioana: „CFR? Echipă slabă, nu mai e ca sezoanele trecute!” + Mesaj pentru contestatari după „telenovela” de la națională

Andrei Ivan / Captură Digi Sport

Articol de - Publicat duminica, 02 aprilie 2023 23:24 / Actualizat luni, 03 aprilie 2023 02:37

Andrei Ivan, 26 de ani, vedeta Universității Craiova, i-a luat pulsul lui CFR Cluj în derby-ul încheiat 1-1 și are o concluzie tranșantă: „CFR nu mai e echipa din sezoanele precedente, e mai slabă”, afirmă „noarul” juveților.

Eugen Neagoe i-a luat peste picior pe rivalii de la CFR: „Doar la aruncările de la margine au fost peste noi” + „Nu acuz, dar jucătorii reveniți de la naționale au avut probleme”
CSU Craiova - CFR Cluj 1-1

„Sunt puțin dezamăgit, puteam să câștigăm. Am auzit că am avut un penalty care nu s-a dat, dar asta este, mergem înainte și încercăm să câștigăm următorul meci. Am avut unele probleme în prima repriză, Mister Neagoe a trebuit să schimbe după accidentările lui Ișfan și Baiaram.

Important e că nu am pierdut, până la urmă. Momentan, nu ne gândim la titlu. Trebuie să terminăm pe podium. Nu vreau să comentez nimic despre cei de la CFR, dar nu mi se mai pare echipa din sezoanele trecute, mi se pare o echipă mai slabă” a spus Andrei Ivan, la Digi Sport.

Andrei Ivan: „Mă ambiționează lucrurile care s-au spus despre mine”

Implicat într-o dezbatere aprinsă legată de absența sa de la națională, Andrei Ivan le-a transmis un mesaj celor carel contestă: „Mă ambiționează lucrurile care s-au spus despre mine în trecut. Vreau să cresc, să fiu din ce în ce mai bun și să marchez goluri pentru Universitatea Craiova”.

Sunt bucuros că am reușit să dau gol, eu cred că meritam mai mult de un punct. Dar suntem mulțumiți și așa, cu acest egal, trebuie să mergem mai departe! Am avut ocazii în repriza a doua, CFR e o echipă bună. Cu toate acestea, noi am încercat să marcăm și golul doi.

Sper că voi reveni același Koljic! Dar important e să jucăm bine cu toții, nu contează cine intră titular. Eu cred că antrenorul face treabă bună, suntem mulțumiți cu toții. E un campionat puternic, un play-off foarte bun, cred că toate echipele merită să fie acolo sus. Urmează meciul cu Farul, altă echipă foarte bună, eu zic că putem s mergem acolo și să câștigăm.

- Elvir Koljic, atacant Universitatea Craiova

CSU Craiova - CFR Cluj, derby veritabil în Bănie! Nervi, goluri și ocazii rarisime » Cum arată ACUM lupta din play-off
Ghinion teribil pentru Neagoe » Doi accidentați în prima repriză a derby-ului cu CFR Cluj