FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CSU CRAIOVA 3-0

Andrei Ivan, dărâmat după înfrângerea din Ghencea: „Am intrat la pauză în vestiar și nu îmi venea să cred” + Ce spune despre neconvocarea la națională

FCSB a câștigat categoric meciul din Ghencea cu CS Universitatea Craiova, scor 3-0. Andrei Ivan (26 de ani), extrema oltenilor, s-a arătat dezamăgit de prestația echipei craiovene din meciul cu vicecampioana.

Articol de - Publicat duminica, 03 septembrie 2023 00:07 / Actualizat duminica, 03 septembrie 2023 00:14

Fotbalistul grupării din Bănie a spus că nu i-a venit să creadă ce s-a întâmplat în prima repriză din Ghencea, una foarte slabă pentru trupa lui Laurențiu Reghecampf.

FCSB pregătește lovitura pe piața transferurilor » Becali confirmă sosirea jucătorului de națională: „Vine luni”
FCSB

Andrei Ivan, debusolat după FCSB - CSU Craiova: „Nu îmi găsesc cuvintele”

„Nu îmi găsesc cuvintele. Am făcut o primă repriză foarte slabă, am luat 3 goluri. Nu cred că am luat vreodată în prima repriză 3 goluri. În repriza a doua am ieșit la joc, ne-am creat câteva ocazii de gol, dar nu am marcat.

Ne îngrijorează că nu am marcat cu Farul și FCSB. Sper să marcăm începând cu meciul viitor. Am avut posesia în prima repriză, dar degeaba dacă nu am reușit să marcăm.

Nu pot să îmi dau seama ce nu a mers. Am intrat la pauză în vestiar și nu îmi venea să cred”, a declarat Andrei Ivan, la Orange Sport.

Andrei Ivan: „Am vorbit cu domnul Edi Iordănescu”

Andrei Ivan a precizat că a vorbit cu selecționerul Edi Iordănescu (45 de ani) în legătură cu viitorul lui la naționala. El nu a fost convocat pentru meciurile cu Israel și Kosovo.

„Am vorbit cu mister Edi. A trebuit să vorbesc cu dânsul. Sper să fie totul bine. Trebuie să am evoluții bune și voi fi convocat. Cred că voi fi chemat la următoarea acțiune”, a spus Ivan.

VIDEO. Golul marcat de Darius Olaru în FCSB - CSU Craiova

Cum a primit Daniel Bîrligea vestea primei convocări la națională: „Nu mă așteptam, trebuia să mă duc la mamaie”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”