Comentarii (7)
istet10.
istet10.  •  07 Mai 2026, 17:13
Postat de RazvanPir pe 07 Mai 2026, 13:18

Tot respectul pt domnii antrenori, dar si Florin Halagian a avut o mare contributie la acest succes. Echipa aceea a fost construita de el, jucatorii aproape toti adusi de el. Bineinteles a fost o echipa nationala a Romaniei, dar ar trebui mentionat si el desi nu mai era antrenorul principal in acel moment.

Armeanu i-a adus pe Bumbescu, Radu II, Barbulescu. Boloni a venit fara contributia lui.

GasKAN
GasKAN  •  07 Mai 2026, 14:15
Postat de lenirot pe 07 Mai 2026, 10:00

Da; prietene, tu ai dreptate, intr-un fel..., dar, acea Steaua București a fost luată cu japca, a fost furată și, într-un stat de drept, cum ne place să spunem că este România, furtul se sancționează legal. În plus se aplică și principiul juridic ”restabilirea situației de dinaintea furtului”, adică ”restitutio in integrum”. Matale ai plecat, ca atâția alții, după fenta pipereanului

Prietene vezi ca restabilirea "situației dinaintea furtului" nu înseamnă sa înființezi o alta echipa in alta liga si sa zici ca aia este Steaua din moment ce tu aveai Steaua in liga I..Juridicul nu are legatura cu treaba sportiva, Mapn -ul infiintand cazarma sportiva in Liga a-4-a Ilfov a renunțat la echipa istorica...

GasKAN
GasKAN  •  07 Mai 2026, 14:10
Postat de GIvan1 pe 07 Mai 2026, 10:49

Inculților.Fotografia cu prezentarea Cupei Campionilor este pe stadionul 23 August. Dacă nu știți nu mai vorbiți aiurea.Suntem suporteri care am fost pe stadion.Uitați-vă în fundalul fotografiei și vedeți tribunele de la 23 August. La mulți ani Steaua! Forța Steaua, Forța Steaua............ P.S. : Suporter din anul 1959 și în prezent. FCSB este o porcărie inventată de gigi care joacă pentru bani nu pentru glorie sportivă.

Se vede ca ai o vârstă.. pt ca ții cu o Cazarma Militara de Drept Public cu Scop Sportiv Csa Steaua Armatei infiintata in 2017 in Liga a-4-a Ilfov, o echipa care nu a fost niciodata in liga I...pai nu ti-e puțin rușine, când a retrogradat Steaua in liga a-4-a ??? Arata-mi clasamentul, in ce an...ca pana atunci trebuie sa retrogradeze in liga-2-a, dupa aia in liga a-3-a si apoi in liga a-4-a !

RazvanPir
RazvanPir  •  07 Mai 2026, 13:18

Tot respectul pt domnii antrenori, dar si Florin Halagian a avut o mare contributie la acest succes. Echipa aceea a fost construita de el, jucatorii aproape toti adusi de el. Bineinteles a fost o echipa nationala a Romaniei, dar ar trebui mentionat si el desi nu mai era antrenorul principal in acel moment.

GIvan1
GIvan1  •  07 Mai 2026, 10:49

Inculților.Fotografia cu prezentarea Cupei Campionilor este pe stadionul 23 August. Dacă nu știți nu mai vorbiți aiurea.Suntem suporteri care am fost pe stadion.Uitați-vă în fundalul fotografiei și vedeți tribunele de la 23 August. La mulți ani Steaua! Forța Steaua, Forța Steaua............ P.S. : Suporter din anul 1959 și în prezent. FCSB este o porcărie inventată de gigi care joacă pentru bani nu pentru glorie sportivă.

lenirot
lenirot  •  07 Mai 2026, 10:00
Postat de GasKAN pe 07 Mai 2026, 08:37

Pai da, dar Steaua aia de atunci care a câștigat CCE azi Champion Lig daca nu recunoaștem ca sportiv este in Liga I inseamna ca ea nu mai exista, pt ca nu s-a desfiintat niciodata ca sa se înființeze din nou in 2017, nu a retrogradat niciodata sportiv in ligiile inferioare, nu si-a suspendat sau intrerupt activitatea...!

Da; prietene, tu ai dreptate, intr-un fel..., dar, acea Steaua București a fost luată cu japca, a fost furată și, într-un stat de drept, cum ne place să spunem că este România, furtul se sancționează legal. În plus se aplică și principiul juridic ”restabilirea situației de dinaintea furtului”, adică ”restitutio in integrum”. Matale ai plecat, ca atâția alții, după fenta pipereanului

GasKAN
GasKAN  •  07 Mai 2026, 08:37

Pai da, dar Steaua aia de atunci care a câștigat CCE azi Champion Lig daca nu recunoaștem ca sportiv este in Liga I inseamna ca ea nu mai exista, pt ca nu s-a desfiintat niciodata ca sa se înființeze din nou in 2017, nu a retrogradat niciodata sportiv in ligiile inferioare, nu si-a suspendat sau intrerupt activitatea...!

Comentează