Alte știri din fotbal
FCSB ia o decizie majoră: recordmanul iese din primul „11”
0
Petrolul Ploiești a încheiat cantonamentul din Polonia cu o înfrângere
0
Petrolul, aproape de un transfer important » Atacant cu meciuri în Premier League
0
U Cluj, învinsă din nou în amical » „Șepcile roșii” termină cantonamentul fără victorie
0
Știri din fotbal internațional
Bayern Munchen a cheltuit peste 100 de milioane de euro în două zile » Bavarezii l-au prezentat pe fundașul de la națională
0
Incident la hotelul egiptenilor din Dallas » Directorul delegației a fost îmbrâncit și amenințat de un polițist!
0
Mesajul lui Nagelsmann la despărțire: „Mă doare” » Federația anunță: „Jurgen Klopp și-a arătat disponibilitatea”
0
Barcelona a bătut palma pentru plecarea lui Ter Stegen
0
Lifestyle
Argentinianul Juan Bauza s-a însurat cu Francesca la Craiova » A avut nevoie de traducere ca să înțeleagă jurământul
0
Vedeta de la „Observator” a spus pe cine susține la Mondial: „Îl apreciez pentru mentalitatea lui de campion” » Unde fuge imediat după turneu
0
Schimbare incredibilă pe arena veche de 98 de ani » Imagini spectaculoase
2
Comenzile pentru noul model Dacia Sandero Stepway au fost deschise » Care este prețul de pornire
2
Rusia a pierdut 1% din populația sa în războiul purtat împotriva Ucrainei. ...
Libertatea
Profesoară lovită de fulger în timpul unei excursii cu 14 elevi în Munții ...
Adevărul
Sfatul lui Titi Aur pentru șoferii prinși în mașină de furtună: „Trebuie să ...
GSP SPECIAL
Siegfried Mureșan prim-ministru sau alegeri anticipate, singurele variante ...
Libertatea
"Din reflex" inseamna o greseala pe care apoi o corectezi, in acel context. Cei umiliti sunteti voi, o rusine, jucaria unui cioban puscarias, a unui fariseu. Nici un antrenor serios, decent, nu vine sa antreneze la circul din Berceni. Ghici de ce, randumb? Steaua e in Liga a 2-a, ia cu covrigi. :))))
din reflex inseamna adevarul. stai chill ca va umilim de 30 de ani si os a va umilim pana va saturati sa stati in liga 1 si va duceti din nou in liga a 2-a. Steaua singura echipa care doar in liga 1 a jucat de la infiintare pana la sfasritul lumii.
Jignire înseamnă insultă. Calomnie înseamnă minciună. Il Luce nu jignește când zice "Steaua" în loc de FCSB ci oferă informații false.
Gresit, din nou, nea Caisa! Hotararile acelea se aplica pe tot teritoriul Romaniei, pentru orice cetatean, pentru ca asa functioneaza un stat de drept. Justitia a interzis oricarei persoane sa spuna public despre fcfcsb ca e Steaua, pentru ca este o ineptie, lucru demonstrat dupa o serie de procese lungi cu martori, acte, documente oficiale si asa mai departe. E ca si cum eu as spune toata ziua buna ziua la TV, radio sau in social media despre Dacia ca e de fapt compania Mercedes, dar sub acoperire. Pana m-ar da aia de la Mercedes in judecata iar justitia mi-ar interzice sa mai spun despre Dacia ca e Mercedes. Ce e ba atat de greu? Numai gigismul din ADN-urile voastre va impiedica sa acceptati realitatea. In alta ordine de idei, chiar daca deceniul 8 al secolului 20 este reprezentat de anii enumerati de tine, in limbajul curent, in orice limba, cand spui anii '80 faci referire la deceniul care urmeaza, nu la cel anterior. Nu am inventat eu asta, asa se scrie si asa se spune peste tot, inclusiv in presa.
Uită-te în DEX și vezi ce înseamnă calomnie! Pe cine jignește?
Este vorba despre calomnie. Are Lucescu dreptul să își dea cu părerea atâta timp cât nu jignește pe nimeni.
Gaga, pentru omul de rand, hotararile justitiei in cazul Steaua nu sunt aplicabile! Justitita nu a interzis nimanui sa numeasca o echipa sau alta Steaua! I-a interzis lui Becali sa comercializeze si sa utilizeze produse cu inscrisul "STEAUA"! Dovada si Lucescu! Si multi, multi, altii! Printre care si dinamovisti de seama! Ba +100 ani, nu poti sa interzici o opinie! La tine, care ai trait in comunism si plangi dupa el, se poate! Da ba +100 ani, deceniul 8 al secolului 20, este reprezentat de anii 1971-1980! Ca altfel ai fi in mileniul 2, dupa logica ta, pentru ca nu suntem in anul 3000, si suntem in secolul 20 pentru ca nu suntem in anul 2100! Doar dupa logica ta! Ce sa faci, ti-ai petrecut copilaria in timpul razboaielor balcanice, nu ai mers la scoala, ai ramas cu sechele! Ia cu paine! Sau cu covrigi!
Cand nu iti convin deciziile, sunt rele instantele nea Caisa, nu? Dar cand iti convin... te inchini la ele! Pai chiar nu are rost sa vorbim despre gramatica, tu nu stii nici diferenta despre un substantiv comun si unul propriu. Sa nu mai aduc aminte de ani, cand iti spune cineva despre anii '80, o dai in balarii si nici nu stii la ce perioada se face referire. Apoi vii cu scuze patetice de 2 lei. Penibil! Nu stiu cum poti servi atata umilinta si inca sa ai tupeul sa apari pe aici. :)))
A spus din reflex neuron defect, apoi s-a corectat imediat si a spus "patronul fcfcsb". Pozitia lui Iordanescu a fost una clara aseara, Steaua la care a jucat nu are nicio legatura cu fcfcsb.
siktir!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.