FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - GAZ METAN

Arlauskis criticat după gafa cu Gaz Metan: "E mai mult agitat decât portar" + Pancu vrea să-l vadă la treabă pe Alex Ioniță: "Poate însemna ceva pentru viitorul lui"

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 decembrie 2018 20:57

Dinu Gheorghe și Daniel Pancu au comentat prima repriză a meciului dintre CFR Cluj și Gaz Metan, scor 1-2. Primul gol al medieșenilor a fost marcat în urma unei gafe a portarului Giedrius Arlauskis.

"CFR a intrat pe teren plină de ea, după victoria cu Dinamo. Arlauskis în ultimul timp e mai mult agitat decât portar. CFR s-a întors la jocul pe care l-a avut cu Dunărea Călărași", a declarat Dinu Gheorghe la TV Digi Sport.

Prezent în studio, Daniel Pancu, antrenorul Rapidului, a comentat și el jocul din prima repriză și spune că are așteptări mari de la Alex Ioniță intrat în prima repriză în locul lui Ciprian Deac, accidentat.

"Am rămas impresionat de jocul lui Gaz Metan. Antrenorul și jucătorii au mari merite. CFR a intrat foarte moale în meci, părea obosită. Absența lui Djokovici de la mijlocul terenului e foarte importantă.

Vreau să-l văd acum pe Ioniță, fostul meu copil, cum va juca. E un meci care poate însemna ceva pentru viitorul lui", a adăugat Pancu.