FOTBAL  »  Superliga  »  ADVERSAR STEAUA

Arsenal se afla pe primul loc in Premier League

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 octombrie 2007 00:00

Arsenal, adversara Stelei din Liga Campionilor, a cistigat meciul din etapa a noua, cu scorul de 3-2, in fata formatiei Sunderland, revenind astfel pe prima pozitie a clasamentului, cu doua puncte mai mult decit Manchester. Van Persie a deschis scorul in minutul 7, avantajul dublindu-se peste sapte minute prin Senderos. Pentru Sunderland a marcat Wallace, in minutul 25, iar Jones a egalat in minutul 48. Robin van Persie a decis meciul, cu golul marcat in minutul 80. Dupa cele noua etape disputate in campionat, Arsenal ocupa primul loc, cu 22 de puncte. Trupa lui Arsene Wenger are si un meci mai putin disputat.