FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CFR CLUJ

VIDEO CU GOLUL Așa s-a desprins decisiv Rapid de CFR Cluj: Rrahmani, a 3-a „dublă” în Superliga

Rapid a preluat din nou conducerea cu CFR Cluj (3-1 în etapa a 10-a din Superligă) în startul reprizei secunde. Golul doi marcat de Albion Rrahmani a fost decisiv în economia partidei.

Articol de - Publicat luni, 25 septembrie 2023 22:50 / Actualizat marti, 26 septembrie 2023 09:16

Rapid a deschis scorul încă din minutul 5 contra CFR-ului, apoi a suferit crunt pe durata primei părți, clujenii având mai multe șanse de a marca.

Bergodi i-a trezit la pauză pe Săpunaru&Co., iar asta s-a văzut încă din primele momente ale părții secunde. Așa se face că în minutul 51 Rapid avea să preia din nou conducerea. A marcat Rrahmani, cel care punctase și pentru 1-0.

Rapid - CFR Cluj 3-1, comentat de Dan Udrea, Cristi Geambașu și Remus Răureanu
Rapid - CFR Cluj 3-1

VIDEO. Golul doi marcat de Albion Rrahmani în Rapid - CFR Cluj

Kosovarul a primit superb, cu călcâiul, de la Alexandru Ioniță II și l-a învins pe Sava dintr-o situație de 1 contra 1. E drept, cu șansă, întrucât portarul oaspeților a atins mingea.

E al 6-lea gol pe care Albion Rrahmani îl marchează de la venirea în România. A mai reușit câte o „dublă” în meciurile cu FCU Craiova (5-3) și Dinamo (4-0).