Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Asta facem zilnic pentru tine: publicăm fapte.
Iar publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Pe 25 mai intră în vigoare GDPR, noul regulament privind datele personale din Uniunea Europeană, și avem nevoie de acceptul tău explicit ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat. Te asigurăm că avem o tradiție de decenii în a păstra în siguranță datele și te rugăm să accepți noile condiții apăsând butonul DA de mai jos.

Îți mulțumim pentru ”DA”-ul tău, care este, în ultimă instanță, un accept pentru a participa la expunerea faptelor și informațiilor care ne ajută să rămânem liberi!

DA, AM ÎNȚELES

LIGA 1    •   CEAHLĂUL - ASA TG. MUREŞ 1-4

ASA Tg. Mureş a jucat "Hora" pe stadionul Ceahlăului şi a învins cu 4-1 ;)

Vineri, 01 August 2014

ASA Tîrgu Mureş a învins cu 4-1 pe Ceahlăul în etapa a doua a Ligii 1, iar Ousmane N'Doye a marcat o "dublă". Moldovenii au primit 8 goluri în două etape, după ce şi în debutul campionatului au fost învinşi cu 4-0 de CFR Cluj.

Partida dintre cele două echipe a început cu un cartonaş galben primit de Balaur în minutul 7, după ce l-a faultat dur pe Chitoşcă.

Prima ocazie de poartă a însemnat şi marcarea primului gol. La jumătatea primei reprize N'Doye a înscris cu o lovitură de cap formidabilă, după un corner executat perfect de un jucător al mureşenilor. Tg. Mureş n-a condus prea mult, iar două minute mai tîrziu, Ceahlăul a egalat prin reuşita lui Cîrjan, după o greşeală incredibilă a lui Bejan.

Tocmai ce Sebastian Colţescu se pregătea să fluiere finalul primei reprize, cînd N'Doye a apărut singur la 15 metri şi a şutat la colţul scurt, înscriind în poarta lui Jovici. Mureşenii au continuat să înscrie, iar în minutul 55 Henrique a îndeplinit o simplă formalitate şi a băgat mingea în poartă din 6 metri.

Rezultatul final a fost stabilit cu 6 minute înainte de finalul partidei, cînd Ioan Hora a profitat de o degringoladă în apărarea Ceahlăului şi a trimis balonul în aţe.