FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CRAIOVA 1-1

ASTRA - CRAIOVA 1-1. Budescu, declarații tari după egalul cu Craiova: „Joi ni se dezgheață picioarele! Sunt -15 grade”

Articol de GSP - Publicat luni, 18 ianuarie 2021 22:27 / Actualizat luni, 18 ianuarie 2021 23:04

Astra și CS Universitatea Craiova remizat, 1-1, într-un meci din etapa a 17-a din Liga 1.

Toate detaliile despre Astra - Craiova 1-1

Constantin Budescu (31 de ani), mijlocașul ofensiv al Astrei, a a vorbit despre condițiile grele în care s-a desfășurat partida.

„Ținând cont că am luat gol în ultimul minut din prima repriză, puteam să şi câștigam acest meci, dar nu mai contează. E bine că am luat şi un punct pe vremea asta şi sperăm să acumulăm în continuare puncte.

E greu pentru toată lumea, nu numai pentru mine Dacă te uiţi în jumătatea asta, am avut gheaţă, abia stăteam în picioare şi din păcate nu avem ce face. Sunt -10, -15 grade şi e imposibil să joci fotbal. Avem picioarele îngheţate. Se dezgheaţă joi după-amiază”, a declarat Budescu, potrivit TV Telekom Sport.

VIDEO Constantin Budescu, o nouă execuție uluitoare: „One thousand la mine! No problem!”