FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CRAIOVA 1-1

FOTO+VIDEO. Astra - Craiova 1-1 » Criză în Bănie: oltenii ajung la 4 meciuri fără victorie! Fanii s-au revoltat: „Hai cu noul antrenor! O glumă de joc”

Astra și Craiova au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 17 din Liga 1. +9   FOTO
Astra și Craiova au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 17 din Liga 1.

Articol de GSP - Publicat luni, 18 ianuarie 2021 22:30

• Ambele formații veneau după rezultate modeste înregistrate în prima rundă din 2021;
  • Astra a pierdut categoric în deplasarea de la FCSB, scor 0-3, în vreme ce Craiova a obținut doar o remiză albă, acasă, cu Sepsi.

Programul + rezultatele rundei #17 din Liga 1

Astra - Craiova 1-1 » Criză în Bănie!

Gazdele au deschis scorul în minutul 16. De Sousa a fructificat, din cădere, centrarea excelentă primită de la Constantin Budescu

Un minut mai târziu, giurgiuvenii primeau o veste proastă. Lazar s-a accidentat din cauza terenului înghețat - a degajat, din greșeală, în gazon - iar portarul numărul 1 al Astrei nu a mai putut continua partida, fiind înlocuit cu rezerva Mihai Popa

Oltenii au căutat să egaleze până la pauză și au reușit, chiar în ultimul minut de prelungiri. Cicâldău a înscris cu o execuție la scurt, din interiorul careului.

+5 FOTO

Actul secund a fost mai sărac în ocazii. Tentativele semnate de Nistor și Bărbuț, în minutele 48, respectiv 61 nu au avut sorți de izbândă.

Nu s-a mai marcat la Giurgiu, iar Craiova ajunge astfel la 4 meciuri fără victorie în Liga 1 (3 egaluri și o înfrângere)! Oltenii sunt la 3 puncte de liderul FCSB, care are și un meci mai puțin disputat.