FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - FC VOLUNTARI 0-0

ASTRA - FC VOLUNTARI 0-0 // Campioana egalurilor! A 5-a remiză pentru Astra Giurgiu, care s-a încurcat cu "lanterna roșie" a Ligii 1

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 septembrie 2018 20:33

Astra Giurgiu rămâne neînvinsă și după etapa a 7-a a Ligii 1, însă rezultatul îl nemulțumește cu siguranță pe tehnicianul Marius Măldărășanu. Giurgiuvenii au remizat pe teren propriu împotriva codașei FC Voluntari, 0-0.

Astra a avut prima ocazie notabilă în minutul 21, când Vâtcă a respins cu greu șutul lui Biceanu din interiorul careului. Tot Biceanu a semnat cea mai mare ocazie a primei reprize, nimerind bara cu un șut în minutul 40.

Oaspeții au fost periculoși de două ori, dar Căpățînă și Ciucur au ratat nepermis din situații favorabile.

A doua repriză nu a schimbat nimic pe tabelă, cele două echipe anihilându-se reciproc într-o luptă oarbă la mijlocul terenului.

Astra e pe 3 în clasmentul intermediar, cu 11 puncte. Din 7 meciuri, giurgiuvenii au nu mai puțin de 5 egaluri, 3 dintre ele venind pe teren propriu.

De partea cealaltă, FC Voluntari bifează primul punct după patru înfrângeri consecutive. Ilfovenii continuă să fie singura echipă fără victorie în acest sezon, având doar 2 puncte.

Astra - FC Voluntari 0-0

Astra: Iliev - Belu, Bejan, Erico, Radunovic - Mrzljak, Biceanu - Balaure, N. Roșu, Llullaku - Alibec
Rezerve: Lazar, Moise, V. Gheprghe, Cestor, Butean, Boboc, J. Begue
Antrenor: Marius Măldărșanu

FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Hodorogea, Balaur, Al. Vlad - Răuță, Laidouni - Ciucur, Belhameur, Căpățînă - Tudorie
Rezerve: Petrariu, Bucurică, G. Deac, I. Gheorghe, Sesar, A. Stoica, Zgrablic
Antrenor: Dinu Todoran

Arbitru: Florin Andrei / A1: Iulian Radu / A2: Romică Bîrdeș / Obserator: Iosif Olah