FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Astra Ploieşti a învins cu 1-0 Metalurg Doneţk în cel de-al treilea amical

Junior Morais şi Ovidiu Mihalache

Articol de GSP - Publicat joi, 26 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat joi, 26 ianuarie 2012 18:57

În cea de a treia partidă de verificare din cadrul primului stagiu Antalya 2012, Astra a întîlnit formaţia ucraineană Metalurg Doneţk, participantă în urmă cu 3 sezoane în Europa League.

Echipa ploieşteană a caştigat cu 1-0 (1-0), prin golul reuşit de marcatorul din meciul cu moldovenii, fundaşul Ovidiu Mihalache şutînd imparabil de la 18 metri, scrie site-ul oficial al grupării prahovene.

Antrenorul principal Antonio Conceicao a trimis în teren formaţia: Gavrilaş - Bărboianu, Mihalache, Oprsal, Ţigănaşu, Seto, De Amorim, Junior Morais, Băjenaru, Budescu, Younes.

Repriza secundă a început cu Fatai în locul lui Budescu, Arthuro pe postul lui Younes, Stan schimbându-l pe Băjenaru, iar De Amorim a fost substituit de alt brazilian, ex-rapidistul Spadacio. În minutul 60, au fost introduşi Lungu şi Vădrariu (ieşind Gavrilaş şi Ţigănaşu), pentru ca ultimul sfert de oră să fie jucat şi de Pătraşcu, Tigoianu, Rusu, cărora le-a cedat locul Seto, Arthuro şi Stan.