Articol de GSP - Publicat vineri, 05 aprilie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 05 aprilie 2013 22:27
Gigi Becali a pus ochii încă din tur pe două dintre vedetele Astrei, dar evoluţiile lor au scăzut dramatic în partea a doua a campionatului.
Aflaţi în atenţia Stelei, Tembo, 23 de ani, şi Constantin Budescu, 24 de ani, au fost desfiinţaţi astăzi de Ioan Niculae, patronul giurgiuvenilor, după o nouă partidă dezamăgitoare, 1-2 cu U Cluj.
"Tembo nu poate să stea în picioare. La meciul cu Dinamo se tăvălea pe jos. E foarte egoist. Eu i-am zis că e foarte bun la circ, nu pe terenul de fotbal.
Iar Budescu joacă numai la mişto. El ştie doar călcîie şi să dea mingea la adversari. Are o atitudine de miştocar în ultima vreme. Nu ştiu dacă aşa e el sau e din vina antrenorului", a spus Ioan Niculae la DolceSport.
1,1 milioane de euro este cota lui Constantin Budescu, conform transfermarkt.de