FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - FC BRAŞOV, LUNI, ORA 20:00, ÎN DIRECT LA DOLCE SPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Atacat de Gică Hagi, Cornel Ţălnar dezvăluie ce i-a spus "Regelui" » Cum comentează meciul cu Steaua

Articol de - Publicat vineri, 25 aprilie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 25 aprilie 2014 16:10

Cornel Ţălnar a prefaţat meciul echipei sale împotriva Stelei, spunînd că forma jucătorilor săi îi dă speranţe că aceştia pot obţine măcar un rezultat de egalitate.

"Ţînţarul" a comentat şi situaţia celor de la FC Vaslui, care dacă vor retrograda i-ar putea scăpa de Liga a 2-a chir pe "galben-negrii".

"Evoluţia bună a echipei din ultimele 6 meciuri mă face să sper că putem face o figură bună şi în Ghencea, chiar dacă vom întîlni cea mai bună echipă a campionatului. Nu ne interesează situaţia altor echipe, trebuie să ieşim singuri de la retrogradare, prin jocuri", a declarat Ţălnar.

Acesta a făcut referire şi la schimbul de replici pe care l-a avut în această săptămînă cu Gică Hagi, referitor la partida dintre Viitorul şi Steaua: "Am discutat zilele acestea cu Gică şi i-am explicat că nu am spus altceva decît că sînt convins că Steaua îşi va apăra corect şansele. Sper că a înţeles, deoarece am avut mereu o relaţie bună, nu am avut niciodată probleme".

Steaua - FC Braşov se va juca luni, ora 20:00, în direct la Dolce Sport şi liveTEXT pe GSP.ro

 

Citește și:
Transformare fizică incredibilă a fostului internațional coechipier cu Mutu! » „S-a retras în munți și s-a dedicat religiei”
Campionate
Transformare fizică incredibilă a fostului internațional coechipier cu Mutu! » „S-a retras în munți și s-a dedicat religiei”
U Cluj dă lovitura: „1,5 milioane de euro pentru Jovo Lukic!” » Clubul cu 16 titluri îl vrea pe golgeterul Superligii
Superliga
U Cluj dă lovitura: „1,5 milioane de euro pentru Jovo Lukic!” » Clubul cu 16 titluri îl vrea pe golgeterul Superligii
Fiica lui Jose Mourinho a atras toate privirile la Coachella: „Ce-i cu acel abdomen?”
Stiri extrasport
Fiica lui Jose Mourinho a atras toate privirile la Coachella: „Ce-i cu acel abdomen?”
I-au pus oferta pe masă lui Cristi Chivu: 5 milioane de euro salariu, puteri depline!
Campionate
I-au pus oferta pe masă lui Cristi Chivu: 5 milioane de euro salariu, puteri depline!
FOTO Proiect de lux: mașini unicat pentru un singur client. Miliardarii planetei vor putea să aibă, în sfârșit propriul automobil unic
Profit.ro
FOTO Proiect de lux: mașini unicat pentru un singur client. Miliardarii planetei vor putea să aibă, în sfârșit propriul automobil unic
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Una dintre cele mai frumoase sportive” din România are o poveste cutremurătoare: „Cum să îmi fie rușine?!”

Ministrul Cătălin Predoiu, decizie istorică: „Vom numi viitorul stadion «Dinamo - Mircea Lucescu»”


Comentarii (6)
polistul68
polistul68  •  25 Aprilie 2014, 20:32
Postat de humanimal pe 25 Aprilie 2014, 17:06

Ha ha....A esuat ca antrenor de fiecare data cand a antrenat. S-a bagat aiurea in mocirla asta a fotbalului romanesc. Cand intri in troaca te mananca porcii. De-asta a ajuns sa faca blaturi ca altfel se ducea de mult la fund. Pacat ca si-a patat imaginea.

sIS-A AFECTAT IUMAGINEA CIND L-A SCHIMBAT PE pITURCA...SI-A AFECTAT IMAGINEA CIND A FACUT BLAT CU STEAUA..SI-A AFECTAT IMAGINEA CIND A SPUS CA EL MERITA BALONUL DE AUR...SI-A AFECTAT IMAGINEA CIND JUCATORII LUI POLI SI STEAUA S-AU DUS LA PATRONI SI LE-AU SPUS CA NU INTELEG NIMIC..SI-A AFECTAT IMAGINEA CIND A VINDUT COPII LA PRIMA OFERTA..SI-A AFECTAT IAMGINEA CIND, DUPA 5 ANI DE ACADEMNIE NU A SCOS NICI UN JUCATOR CARE SA JAOCE CONSTANT IN LIGA 1..SI-A AFECTGAT IAMGINEA CIND S-A LUAT DE BURLEANU PT O POZA...SI-A AFECTAT IMAGINEA CIND A JUCAT CU 4 ATACANTI CU SLOVENIA..SI-A AFECTAT IMAGINEA CIND IN TURCIA, CU UN SUPER-LOT, A LAUT DOAR CUPA...

titiduru22
titiduru22  •  25 Aprilie 2014, 19:04
Postat de gabineg pe 25 Aprilie 2014, 16:41

Barvo, Tantare! Oriunde esti, iti faci meseria cu seriozitate. Mi-aduc aminte cum l-ai ametit pe fundasul stanga al lui Atletico Madrid (titular in nationala Spaniei), cand ai debutat in cupele europene la 19 ani si 55 kg.

Una dintre cele mai bune extreme drepte din fotbalul romanesc !!!

ovidiu_3003
ovidiu_3003  •  25 Aprilie 2014, 17:43

Uite un animal care ...gandeste ...

Vezi toate comentariile (6)
Comentează
Close
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!