FOTBAL  »  Superliga  »  UTA

Bara spune ca va reveni la echipa daca Sandu Ion demisioneaza

Articol de GSP - Publicat luni, 15 octombrie 2007 00:00

Fostul presedinte al echipei FCM UTA, Nicolae Bara, in prezent membru in Comitetul Director, a declarat duminica seara pentru Newsin ca va reveni asupra deciziei de a nu mai sustine financiar gruparea daca fostul sau asociat, Sandu Ion, va demisiona.

"Sandu Ion doar a spus ca-si da demisia si ca renunta la pretentiile de-a fi despagubit pentru investitiile de pana acum, dar nu a scris nimic. Daca isi da demisia oficial, daca isi confirma pozitia, si chiar daca nu vreau, tot trebuie sa revin la UTA si sa o sustin financiar, ca doar nu o las sa moara. In acest moment, am decis sa nu mai investesc pentru ca m-am saturat de minciunile lui Sandu Ion", a declarat Nicolae Bara.

Fostul presedinte mai sustine ca nu a cerut o despagubire de 2,5 milioane de euro pentru a se retrage de la UTA si a precizat ca a solicitat din partea lui Sandu Ion orice forma de a-si recupera o parte din banii adusi in club din iunie 2006. "I-am cerut sa scrie, repet, sa scrie, pentru ca minte cu nerusinare, ce si cat imi ofera si i-am spus ca accept orice forma de despagubire, dar nu a pus nimic pe hartie. A spus doar povesti, iar eu nu mai cred in ele. E adevarat ca nu i-am facut o oferta de a pleca el, pentru ca nu sunt prostul Aradului. Adica eu am investit cu 1,3 milioane de euro in plus fata de el si tot eu sa ma rog sa plece?", a mai declarat Nicolae Bara.

Nicolae Bara a decis pe data de 8 octombrie sa nu mai finanteze gruparea aradeana. Decizia lui Bara a venit in urma neintelegerilor cu celalalt finantator, Sandu Ion, ultima dintre acestea fiind legata de plecarea antrenorului Marius Lacatus de la echipa.

Citește și:
Izgonit de Gigi Becali de la FCSB, fotbalistul se opune: „Viitorul meu e încă aici!”
Superliga
Izgonit de Gigi Becali de la FCSB, fotbalistul se opune: „Viitorul meu e încă aici!”
Liga 2, etapa #16 » Steaua, ciuruită în 30 de minute la Bacău, dar scorul zilei vine de la Bistrița! Toate rezultatele + clasamentul
Liga 2
Liga 2, etapa #16 » Steaua, ciuruită în 30 de minute la Bacău, dar scorul zilei vine de la Bistrița! Toate rezultatele + clasamentul
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Handbal
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează
Close