FOTBAL  »  Superliga  »  PLAY-OFF

Panduru a făcut o afirmație care l-a șocat pe Baciu: „Dacă bat duminică, merg pe ei la câștigarea campionatului!”

Basarab Panduru, foto: captură de ecran Prima Sport
Basarab Panduru, foto: captură de ecran Prima Sport

Articol de - Publicat vineri, 28 februarie 2025 22:07 / Actualizat vineri, 28 februarie 2025 22:29

După Sepsi - CFR Cluj 1-1, meci în urma căruia Rapid și Dinamo s-au calificat matematic în play-off, Basarab Panduru a oferit un verdict surpinzător și l-a șocat pe colegul din studio, Marius Baciu.

Sepsi a remizat cu CFR Cluj și e la 4 puncte de Dinamo și Rapid, cu un meci rămas de jucat din sezonul regular. Cele două echipe bucureștene sunt matematic în play-off.

Duminică, Rapid va juca pe Arena Națională cu FCSB, de la ora 20:00. Basarab Panduru e de părere că giuleștenii vor deveni favoriți la titlu dacă ar câștiga derby-ul cu FCSB.

Știm cum va arăta play-off-ul Superligii! Rezultatul din Sepsi - CFR Cluj a oferit configurația finală » Rapid, reacție imediată
PLAY-OFF
Știm cum va arăta play-off-ul Superligii! Rezultatul din Sepsi - CFR Cluj a oferit configurația finală » Rapid, reacție imediată

Basarab Panduru l-a șocat pe Marius Baciu, înainte de Rapid - FCSB

„Dacă câștigă cu FCSB, merg pe Rapid la câștigarea campionatului. Eu chiar cred. Dacă bate, merg pe Rapid la câștigarea campionatului”, a declarat Basarab Panduru, la Prima Sport 1.

Aflat alături de el în studio, Marius Baciu, fostul fundaș al Stelei, s-a declarat surprins și a oferit o altă opinie.

„Nu pot să cred așa ceva. Cred că FCSB ar avea prima șansă oricum. Și așa, cu victoria Rapidului, tot FCSB ia titlul”, a declarat Marius Baciu.

Înaintea etapei 29, FCSB și Rapid se află la extremele play-off-ului. Roș-albaștrii sunt pe primul loc, cu 52 de puncte în 28 de meciuri jucate. Giuleștenii sunt pe poziția a șasea, cu 45 de puncte. La intrarea în play-off, punctele vor fi înjumătățite, astfel că, impkicit, distanța se va micșora între cele două echipe.

În sezonul trecut, FCSB și Rapid au intrat pe primele două locuri în play-off, însă nu a fost o luptă la titlu între ele. Giuleștenii au clacat și au obținut doar 4 puncte în play-off, iar FCSB a luat titlul cu 3 etape înainte de final.

Citește și:
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Noutati auto
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (54)
JackJohn
JackJohn  •  09 Martie 2025, 20:55
Postat de apoklyps3 pe 09 Martie 2025, 19:31

si e scump tratamentul?

pai tinand cont ca echipa ta a trecut prin umilinte inumane in ultimi 20 de ani,tu trebuie sa stii daca este scump tratamentul. adica eu daca treceam ca suporter prin ce ai trecut tu,nu cred camai eram in viata. dupa ce ca va eliminau pescarii in preliminarii,ati mers din insolventa in insolventa,liga a 2-a,umilinte inumane ca nu mai bateti Steaua de vreo 10 ani imediat. iar de castigat un campionat nu mai aveti cum in secolul asta. deci?

apoklyps3
apoklyps3  •  09 Martie 2025, 19:31
Postat de JackJohn pe 09 Martie 2025, 18:12

Steaua este supercampioana Romaniei,singura echipa romaneasca care o sa ajunga vreodata in optimile e.l. si cu un egal suntem pe primul loc dupa 30 de etape.

si e scump tratamentul?

JackJohn
JackJohn  •  09 Martie 2025, 18:12
Postat de apoklyps3 pe 09 Martie 2025, 17:28

minciuna si furtul e crezul gigistului

Steaua este supercampioana Romaniei,singura echipa romaneasca care o sa ajunga vreodata in optimile e.l. si cu un egal suntem pe primul loc dupa 30 de etape.

Vezi toate comentariile (54)
Comentează