Alte știri din fotbal
Suporterii Craiovei au răbufnit împotriva lui Aurel Țicleanu: „Când mergea gratis pe banii Craiovei la Leipzig, nu mai era așa vehement”
0
FC Argeș - Rapid, duel între codașele play-off-ului » Echipele de start: Dobre e rezervă, incredibil unde joacă Borza
0
Iubita lui Daniel Bîrligea a dezvăluit obiceiul care i-a schimbat viața: „Nu este o experiență ușoară la început, dar merită din plin”
0
Decizie radicală după conflictul cu MM Stoica: „Nu o să dau niciun jucător la FCSB!”
0
Știri din fotbal internațional
Reacție categorică în Spania: „Revenirea lui Mourinho la Real Madrid ar fi o surpriză”
0
I-a înfuriat pe ultrași și a ajuns sub protecția poliției
0
Ce posta Alvaro Arbeloa despre Kylian Mbappe în 2018 » Cu ce personaj îl compara
0
150 de milioane de euro pentru un Inter de top în Liga Campionilor » Cei trei titulari pe care-i vrea Cristi Chivu
0
Lifestyle
Iubita lui Daniel Bîrligea a dezvăluit obiceiul care i-a schimbat viața: „Nu este o experiență ușoară la început, dar merită din plin”
1
Fostul jucător din Top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
4
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
1
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Imagini noi cu podul peste Lacul Cernica de pe Autostrada A0 Nord: A primit ...
Libertatea
Eurovision și matematica scandalului: ce dezvăluie o analiza statistică ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Ploi torențiale, grindină și vijelii în 20 de județe din România. Harta ...
Libertatea
Mai argat ca tine nu e nimeni pe aici ba gramada. Aceleasi raspunsuri fara continut , vorbe goale si aberatii le ai pt pt toata lumea, mai schimba si tu placa. Priveste la tine in ograda si vezi cine terfeleste numele stiintei si apoi sa vb . Sa te intreb cu ce terfeleste nici nu are rost , nici nu ai raspunsuri si nici nu vei raspunde. Pina una alta echipa asta a umplut stadionul de nenumarate ori , a scos lumea in strada , lucruri pe care mititelu nu le-a reusit niciodata. Aberatiile lui mititelu nu tin loc de fotbal, mai trebuie si jucat nu doar palavragit , scandalurile lui mititelu nu inlocuiesc fotbalul. Lasa gargara nehalitule, spune-i lu mititelu sa faca fotbal sa reuseasca si el ceva si doar asa atrage lumea, asa cu vorbe goale, cu victimizari nu va reusi nimic, mai gasesti niste rataciti care nu stiu de capul lor dar sunt prea putini
Știm cu toții ca csu e o clona roșie. Nu mai e o discuție pe tema asta. Problema e ca banii de la buget sifonatzi de Olga și băgați în echipa prin "patronul" rotaru atrag oameni care erau cândva liberi. Vezi cazul panduru... Pe reghe îl înțeleg...el trebuie sa cotizeze la "iubi". Asta e, dacă i-a trebuit pasarica tânără...
Bine ai revenit picamere , incepusem sa ne facem griji, chiar ma gindeam daca numai apare picameru cine o sa mai scrie despre partid. Pai cine mai vede partidul in tot si toate ca tine? Picamere nu vrei sa ne povestesti cum e atmosfera de partid? Si apoi sa faci o comparatie cu o atmosfera de echipa si sa ne spui si la ce echipe vezi atmosfera aia buna, tu ai calitatea asta de a vedea ce altii nu vad. Dar mai bine nu vrei tu sa povestesti cum te-a facut psdul , doar asa putem crea un grup de sprijin pt tine. Ba si la sfirsit sa nu uiti sa bagi faza cu petul, doar atit ne permitem, si mai ales punctul tau de rezistenta uleiul si faina sa nu lipseasca . Apropo tu nu vrei sa iti facem un pachet cu d-astea?, hai ma ca daca nu iti da partidul, iti facem noi pachetul
Auzi la asta... "...renascutei Universitatea...":)))) Termina bai, Clonache, cu aberatiile tale! Renastere prin impostura, asta vrei sa spui! Impostorii pe care ii sustii tu terfelesc numele si istoria Universitatii Craiova! Sa-ti fie rusine, argatule!
Pana si Panduru si-a dat seama ca sa dus la Blu Lionîs Mogosoaia si nu la Universitatea Craiova.
Ca tot vorbesti de Balaci...In ultimii ani de viata Ilie Balaci a fost la meciuri si la antrenamentele renascutei Universitatea Craiova - n-a fost niciodata in anturajul noii echipe a lui mititelu. Balaci a fost la meciurile Universitatii Craiova pe la Severin, la Craiova, la Bucuresti in ultimii ani de viata. De fapt noua echipa a familiei mititelu nu intereseaza pe aproape nimeni - e un moft de puscarias care are nevoie de ceva circ public.
Pai dupa mintea ta, daca acum Netoiu ori Dinel Staicu isi fac srl-uri in fotbal, si sereleurile astea sint mai aproape de Stiinta, ca si ei au fost patroni cu acte in regula. Peste tot in Romania si in Europa, noile echipe FC Arges, Rapid, Otelul, Petrolul, U Cluj, Napoli, Fiorentina, Parma etc. au fost proiecte care au EXCLUS fostii gropari patroni. Exact ca la Craiova. Noua Universitatea Craiova, la fel ca noile FC Arges, Rapid, Otelul, Petrolul, U Cluj, Napoli, Fiorentina, Parma s-a facut fara sa includa fostul patron gropar.
Adica o echipa infiintata in 2012 de Mircea Sandu, la Mogosoaia, cu denumirea de csu. Acum sa-i zica Stinta! Ori ati uitat cu ce echipa ati tinut, ori banii lui Rotaru v-a luat ochii. Ma refer la Cartu, Craioveanu, M Popescu si multi alti. Dar nu la Balaci, care niciodata n-a fost salariatul csu-ului. Oricum Stinta, din pacate este dezafiliata si in faliment. Dar parca mai apropae este echipa lui Mititelu de Stinta. Fiindca sapte ani a fost patron cu acte in regula al Stintei, Adica cand a cumparat-o de la Staicu, deci nu infiintata de Federatie direct in Liga doua, Stinta avea : Palmares, Traditie, Culori, etc. Deci cam asa stau lururile.
Adica o echipa infiintata in 2012 de Mircea Sandu, la Mogosoaia, cu denumirea de csu. Acum sa-i zica Stinta! Ori ati uitat cu ce echipa ati tinut, ori banii lui Rotaru v-a luat ochii. Ma refer la Cartu, Craioveanu, M Popescu si multi alti. Dar nu la Balaci, care niciodata n-a fost salariatul csu-ului. Oricum Stinta, din pacate este dezafiliata si in faliment. Dar parca mai apropae este echipa lui Mititelu de Stinta. Fiindca sapte ani a fost patron cu acte in regula al Stintei, Adica cand a cumparat-o de la Staicu, deci nu infiintata de Federatie direct in Liga doua, Stinta avea : Palmares, Traditie, Culori, etc. Deci cam asa stau lururile.
FIFA n-a judecat vreodata istoria si succesiunea Stiintei, clubul istoric infiintat in 1948. Niste jucatori au cerut la FIFA ca actuala firma a lui mititelu sa le plateasca datoriile facute de fosta firma a lui mititelu - aia decedata in 2014. Asta a fost tot. Actuala detinatoare a Cupei Romania, clubul sportiv de drept public Universitatea Craiova, Universitatea din Craiova (unitatea de invatamint) nu au fost implicate in aceste treburi. Asta e una la mina. Doi - sa-mi dai de stire cind noua firma a familiei poate sa vinda un fular cu numele astea scrise "Universitatea Craiova", "FC Universitatea Craiova" ori "Stiinta Craiova". Numele istoric al echipei era Stiinta Craiova, nu Stiinta Sintem Noi :-)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.