Alte știri din fotbal
Mirko Pigliacelli a refuzat să plece de la Catanzaro » Transferul italianului a picat
0
Poli Timișoara a transferat și la birouri: „Om de cuvânt ca „Lordul” Pădureanu”
1
A dat planurile peste cap la FCSB » Când se alătură lotului roș-albastru
0
Rapid, adversari unul și unul în cantonamentul din Austria! Și Universitatea Cluj va fi cu ochii pe un meci
0
Știri din fotbal internațional
Veste excelentă pentru Germania » Titularul s-a antrenat înaintea meciului din șaisprezecimi
0
Cine e românul care are cele mai multe goluri la Mondial
0
Erling Haaland, „exasperat” de Lionel Messi la Campionatul Mondial
0
Thomas Tuchel dă din casă și confirmă cel mai scump transfer din istoria Premier League: „Sunt șanse mari să se facă înaintea optimilor”
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Cum e viața de student în străinătate: de la cursuri aplicate la chirii de ...
Libertatea
Obiceiul de la duș asupra căruia oncologii trag un semnal de alarmă: ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Cazul Caracal, după 7 ani. Nicolae Alexe, dat exemplu de IGPR despre cum se ...
Libertatea
Mare blestem trebuie sa fi pus cineva,probabil Fiorentina sau Kaiserslautner,de ati ajuns cum ati ajuns....pe filiala Netoiu(CEL MAI MARE DELAPIDATOR AL VOSTRU)-sTAICU-Mititelu-si acum tot scandalul asta......:(
N-ar trebui sa ma obosesc cu tine dar asa de fun, doua intrebari: cine a trecut terenurile in patrimoniul acestei societati comerciale? Cand a luat Mititelu clubul de la Staicu?
E,da,bravo!!!!!Asta ma chinui si eu de un an,de cand postez pe aici,sa explic tuturor!!!!! E ca faza aia cu aruncatul pietrei....."clubul fara de pata sa arunce primul"!!!! Foarte bine zis......nu credeam c o sa ajung la vreun consens vreodata cu un oltean,si am destui prieteni din zona......:D
Ideea e ca nu exista club de fotbal din Romania cu istorie curata, sau care sa dea lectii de moralitate. Toate cluburile au elemente dubioase in istoria lor - toate. Nimeni nu poate vorbi de moralitate, corectitudine sau regulamente. Se poate vorbi de rezultatele din teren, de performante - dar cam atit. Unii mafioti si-au mentinut cluburile in top; alti mafioti s-au pisat contra vintului si au pierdut. Asta e singura diferenta.
Una dintre clonele mafiei din Craiova, Fotbal Club U Craiova SA, a fost infiintata in 2002 - cum stii bine (aia de urla cretinii ca e adevarata Craiova). Si iar stii bine ca in patrimoniul acestei societati nu exista doar fotbal, ci si terenuri retrocedate ilegal. A nu se confunda cu alte doua clone : FC U Craiova SA si U Craiova SA, toate Stiinta aia unica (bine, pina la urma toate aceste clone sint tot in controlul clanului mititel).
Pur in teorie,daca e sa o iei asa,seful statului inca era Regele Mihai I........:D..... Deci,teoretic are dreptate.......acum stim toti ca de la teorie la practica e o cale lunga..... Oricum,nu vad care e ideea,si voi v-ati infiintat tot in timpul "regimului de trista amintire".....deci asa pot spune si eu ca de nu erau comunistii nici voi nu existati... Hai ca il inteleg pe "legendavisinie" ala sa ma streseze cu tancurile sovietice....:P
Eu nu vorbesc de sens ci de precedent. Spre exemplu Steaua a castigat cateva meciuri cu Craiova cel putin suspecte... Ma refeream doar la principiu: Sa zicem ca la anul Steaua castiga pe blat la Galati si dupa aia ii da o valiza Galatiului ca sa invinga pe Chiajna... Daca la Cluj a fost legal atunci si premierea de la Otelul-Chiajna ar fi teoretic legala astfel ascunzand in cel mai simplu mod un balt...
Amice, esti idiot ! Cine conducea Romania in 1947 ? Cine cistigase alegerile din 1946 ? Care forta de ocupatie straina era in Romania ? Vai de capul tau - sa spui ca Steaua are ceva de a face cu regele Mihai - asta e o timpenie absoluta. Ai 10 ani si te informezi din revista Click ? Istoria e chestie serioasa becaliotule, las-o pentru oamenii care mai citesc o carte.
Dar cine poate demonstra ce zici tu????????De aia ziceam ca este o zona gri!!!!! Asa si eu pot sa sustin ca probabil CFR a pulsat mai mult....si nu toata lumea e proasta ca gignho sa urle-n gura mare!!!! Cert e,ca pentru premiere,cum a fost pana la urma considerata,nu te retrogradeaza nicaieri....
Asociaţia Sportivă Centrală a Armatei a luat fiinţă şi a cerut să fie introdusă în Divizia A, anunţa sec Sportul popular la 7 august 1947.Cererea era imposibilă pentru că s-ar fi încălcat toate normele sportive. "Chestiunea a fost pusă în şedinţa Comitetului FRFA, toţi membrii fiind de acord ca ASA să participe în Divizia Naţională, însă în «B»", pronunţa aparentul deznodământ "Sportul popular" din 8 august 1947.După îndelungi frământări, federaţia a ales să sacrifice Sparta Bucureşti pentru a face loc nou-înfiinţatei AS Armata în Divizia B. Totul părea bătut în cuie. S-a publicat inclusiv programul meciurilor. Apoi a venit bomba: vicecampioana Carmen Bucureşti a fost exc
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.