FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Becali desființat în direct la TV de doi oameni de fotbal: "Nu se pricepe deloc"

Dumitru Dragomir și Gigi Becali
Dumitru Dragomir și Gigi Becali

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 septembrie 2018 09:27

Fostul președinte al LPF, Dumitru Dragomir, și Ion Crăciunescu, fostul mare arbitru, l-au criticat aspru pe Gigi Becali pentru implicarea prea deasă la FCSB.

"La noi patronii fac echipele, schimbă jucătorii. Capitalismul s-a înțeles greșit în România. E capitalist Becali, dar strică enorm. Habar n-are de fotbal, i-am și spus. Nu te pricepi deloc. Să stea în banca lui. Dacă îl mai ții pe Moruțan pe bancă jumătate de an, l-ai nenorocit", a declarat Dragomir la TV Digi Sport.

Ion Crăciunescu s-a luat și el de Becali: " FCSB este echipa în care patronul a investiti cei mai mulți bani. Are cei mai buni jucători. Așa cum la fotbal ne conduce un om care habar nu are, și la FCSB e antrenor un om care se pricepe foarte bine la bani, afaceri, dar care habar n-are de fotbal. E părerea mea.

Domnul Dică stă cu echipa și iese la conferințele de presă că îl obligă regulamentul. În timpul săptămânii, echipa o anunță Gigi Becali. Cine pleacă, cine vine, cine nu mai joacă. Tot anunță Becali. Nu ne spune în ce sistem joacă. Repet, nu un om prost poate face banii pe care i-a făcut Becali. Dar când vine vorba de antrenorat, să mă ierte...".

"Dacă el spune că vreau să joc cu jucătorul ăsta, niciodată nu spun nu. Dacă el spune că vreau să joc cu jucătorul ăsta, înseamnă că are încredere în jucător. El face echipa, dar ne consultăm. În majoritatea cazurilor, propunerile lui eu le accept" Gigi Becali

Citește și: Ce oferte a refuzat FCSB pentru noul căpitan: "Erau pregătite să plătească 8 milioane de euro, dar Becali nici n-a vrut să audă"

EXCLUSIV // FCSB a ajuns ruşinea României! Şocant: câte abonamente a vândut clubul pentru acest sezon + 3 explicații ale situației incredibile

Citește și:
„E un mare idiot!” » Costi Mocanu îl jignește, după Anglia - Argentina
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
„E un mare idiot!” » Costi Mocanu îl jignește, după Anglia - Argentina
Pălmuit de Bellingham după fluierul final! A urmat o încăierare generală la Anglia - Argentina
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Pălmuit de Bellingham după fluierul final! A urmat o încăierare generală la Anglia - Argentina
Messi a emoționat-o până la lacrimi » Momentul surprins de camerele TV
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Messi a emoționat-o până la lacrimi » Momentul surprins de camerele TV
„O palmă pentru fiecare brazilian” » Vinicius s-a pozat cu influencerița în poală, după eliminare, și a aprins scandalul
Stiri extrasport
„O palmă pentru fiecare brazilian” » Vinicius s-a pozat cu influencerița în poală, după eliminare, și a aprins scandalul
DOCUMENT Arme fabricate 100% în România. A fost încheiat totuși un contract pentru armament de infanterie (SAI), finanțat cu 816 milioane euro din SAFE
Profit.ro
DOCUMENT Arme fabricate 100% în România. A fost încheiat totuși un contract pentru armament de infanterie (SAI), finanțat cu 816 milioane euro din SAFE
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FCSB și-a prezentat noile echipamente » Multe surprize: tricouri portocalii și fontul „Dracula”

Remarcatul lui Thierry Henry în Franța - Spania: „I-a avut în buzunar!”


Comentarii (8)
2094723657419608
Alexandru Mateescu  •  08 Septembrie 2018, 15:37

Ascultati la mine ce va spun , atata timp cat exista in Romania dl. Jiji si dl . Hagi , unde unul creste copii si altul ii cumpara si dupa cateva jocuri ii vinde afara ptr. profit rapid , nu o sa avem niciodata un fotbal eficient in Romania ! Odata plecati afara , joaca daca pot , daca nu stau pe bara si sunt chemati la nationala , sunt pusi capitani de echipa si dupa cateva curse in teren clacheaza si sunt schimbati ( ex. Chiriches ) . Asa sa intamplat si in meciul cu Muntenegru unde n-am fost in stare sa legam doua pase , nici in superioritate numerica macar !!!

101714667435383
Rica Sectoristu  •  08 Septembrie 2018, 12:57

STAU SI MA GINDESC CUM TOTI PUSCARIASII DIN TARA AU TRECERE LA TELEVIZIUNI . CUM PUTORILE SINT PESTE TOT ARATIND CE ISI CUMPARA SAU CE VACANTE DE LUX FAC. SI ASTA PE FONDUL UNEI TARI CARE ESTE IN DERIVA UNDE ALTII PRIMESC BASTOANE IN CAP. ASTA ESTE DIFERENTA DINTRE ROMANIA SI SERBIA ASTA ASA CA PREAMBUL LA CEEA CE INSEAMNA MECIUL DE LA BELGRAD; SINT ATIT DE MULTI OAMENI DE SPORT CARE AU FOST ONESTI CARE NU AU PUSCARII SI CARE ISI POT DA CU PAREREA . CEL PUTIN IN ORDINEA CARE AR TREBUI DACA AR FI SA FIE. O RUSINE. TOTI AU DISTRUS SPORTUL ASTA CEL PUTIN MITICA SI SANDU SI ALTII CARE AU TACUT TIMP DE 30 DE ANI CA DEH NU SE STIA CE SI CUM SI ... ERAU PROFESIONISTI IN ARTA MANIPULARII. ORICUM NU MAI ARE IMPORTANTA. DAR CIND TE GINDESTI CA OIERUL PUTEA SA FIE PRESEDINTELE ROMANIEI ATUNCI CAPATA ALTE NUANTE TUPEUL SI OBRAZNICIA. BECALI ESTE CONDUS DE UN MI SE RUPIS. ASTA IL VA DISTRUGE CA DUMNEZEU I-A DAT CE A CERUT BANI SI FAIMA. DE ASTA VA MURI . CA NU II VA MAI AJUNGE SI NU VA PUTEA DORMI DE GRIJA BANILOR. UN OM DE NIMIC CARE MAI SI VORBESTE DE DUMNEZEU. DAR NU SINT CEI MAI MULTI DRACI IN JURUL BISERICILOR? ASA CA PINA ATUNCI STATI SA VEDETI CE BATALIE IAU DRAGII PUBERI ISTOVITI DE FOTBALISTI CU MOTIVATIONISTUL CONTRA CU TOT.

10154671224297782
Stefan Marc  •  08 Septembrie 2018, 12:50

Discutabil daca are cei mai buni jucatori. S-ar putea ca CFR sa ii aiba :))

Vezi toate comentariile (8)
Comentează