FOTBAL  »  Superliga  »  INTERNATIONAL - DINAMO 1-3

Benone Lazăr: "Am pierdut pe nişte greşeli personale, dar începem să arătăm ca o echipă de Liga I"

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 februarie 2010 00:00

Finanţatorul formaţiei Internaţional Curtea de Argeş, Benone Lazăr, crede că echipa sa a pierdut partida cu Dinamo din cauza unor greşeli personale, cauzate de lipsa de experienţă a jucătorilor.

"Fotbalul e nedrept, echipa noastră este tînără, au fost greşeli personale, dar e important că începem să arătăm ca o echipă de Liga I. Am făcut o alegere bună cu Ionuţ Badea. Am luat golul egalizator, fundaşii nu făcut marcajul bine, a fost şi o gafă a unui tînăr fundaş, care nu s-a înţeles cu portarul. Asta este, ne-a bătut Dinamo, o echipă cu nume, noi sîntem o echipă în formare.

Am vrea rezultate mari cu echipele importante, dar una e a vrea şi alta a putea. Am fost foarte fericit la pauză, cînd am condus cu 1-0, am văzut că s-au legat pasele, mingea a curs bine, atacanţii au fost OK, dar la final am fost dezamăgit. Le urez succes în continuare celor de la Dinamo", a spus Benone Lazăr la sport.ro.

Finanţatorul formaţiei Internaţional Curtea de Argeş, Benone Lazăr, crede că echipa sa a pierdut partida cu Dinamo din cauza unor greşeli personale, cauzate de lipsa de experienţă a jucătorilor.

"Fotbalul e nedrept, echipa noastră este tînără, au fost greşeli personale, dar e important că începem să arătăm ca o echipă de Liga I. Am făcut o alegere bună cu Ionuţ Badea. Am luat golul egalizator, fundaşii nu făcut marcajul bine, a fost şi o gafă a unui tînăr fundaş, care nu s-a înţeles cu portarul. Asta este, ne-a bătut Dinamo, o echipă cu nume, noi sîntem o echipă în formare.

Am vrea rezultate mari cu echipele importante, dar una e a vrea şi alta a putea. Am fost foarte fericit la pauză, cînd am condus cu 1-0, am văzut că s-au legat pasele, mingea a curs bine, atacanţii au fost OK, dar la final am fost dezamăgit. Le urez succes în continuare celor de la Dinamo", a spus Benone Lazăr la sport.ro.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (4)
 •  28 Februarie 2010, 00:52

ionut badea este ciine si este normal sa nu isi doreasca sa bata dinamo asa cum a vrut stefan stoica in tur.....

 •  27 Februarie 2010, 22:36

Avand in vedere datoria fata de clubul CFR Timisoara in contul transferului portarului Mutu, nici nu ar fi trebuit sa jucati primele doua etape. Nesimtitilor, cica nu sunt echipe favorizate de comisiile de la Liga.

 •  27 Februarie 2010, 22:30

Vai de capul tau de taran-fraier, incepeti sa aratati ca o echipa de divizia B, Benone...cu Badea in frunte. Scapa bai traseistule, de gloaba de Badea, ca ajungi in B in 5 etape, te duci pe fund si nu te mai salveaza nici tata mare!

Vezi toate comentariile (4)
Comentează