FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - SEPSI 1-1

Bernd Storck, convins că Sepsi va reveni mai puternică după pauza de iarnă: „Veți vedea o echipă bună”

Hermannstadt și Sepsi au remizat, scor 1-1, în runda #21 din SuperLiga. Bernd Storck (60 de ani) s-a declarat mulțumit de jocul prestat de echipa lui în repriza secundă și a anunțat că Sepsi va fi mai puternică în 2024.

Articol de - Publicat joi, 21 decembrie 2023 19:36 / Actualizat joi, 21 decembrie 2023 20:10

Sepsi încheie anul 2023 pe locul 5, cu 30 de puncte. Echipa antrenată de Bernd Storck a ajuns la 4 partide la rând fără înfrângere în SuperLiga.

Ionuț Nedelcearu i-a dat răspunsul final lui Dinamo
DINAMO

La finalul meciului, Bernd Storck a recunoscut că Hermannstadt a fost echipa mai bună în prima repriză, dar este încantat de jocul covăsnenilor din partea a doua a meciului. Acesta a spus că Sepsi va fi o echipă mai bună după cantonamentul de iarnă.

Bernd Storck, după Hermannstadt - Sepsi: „Sunt foarte mulțumit de repriza a doua”

În repriza a doua am avut șansa de a câștiga meciul. Cred că în prima repriză Hermannstadt a fost mai bună, a fost un adversar puternic. În repriza a doua am reușit să jucăm mai bine, am făcut câteva schimbări. Trebuie să îmi felicit echipa. Jucătorii mei au reușit să revină în joc.

Sunt foarte bucuros de atmosfera de la echipă. Kallaku este un jucător bun, are tehnica necesară pentru a produce astfel de goluri.

Și Hermannstadt vrea în play-off. A trebuit să ținem mingea la nivelul gazonului. Sunt foarte mulțumit de repriza a doua, le-am spus și jucătorilor în vestiar că sunt bucuros. Trebuie să continuăm munca. Distanța a fost destul de lungă, suntem acum pe loc de play-off, trebuie să continuăm așa.

Avem multe de îmbunătățit, trebuie să intrăm în detalii la antrenamente. Am o echipă bună și veți vedea o echipă bună și anul viitor”, a spus Bernd Storck, pentru Prima Sport

Gafă de față cu Moșul :) » Dinamoviștii au pus steaua-n brad, apoi și-au dat seama de eroare
DINAMO
Motivul incredibil pentru care David Miculescu a dispărut de trei etape din echipa celor de la FCSB
FCSB

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”