Alte știri din fotbal
Cele două finaliste care vor lupta pentru promovarea în Liga 2
0
România termină pe primul loc grupa la Europeanul de minifotbal » Demonstrație de forță contra Georgiei
3
Trei amicale tari pentru Rapid în cantonamentul din Austria: adversar de cupe europene
0
Șeful lui Dinamo îi lansează o invitație publică lui Giani Kiriță: „E binevenit!”
1
Știri din fotbal internațional
Note GSP la PSG - Arsenal, finala Ligii Campionilor » Cine a fost „fantoma de pe Dunăre” și cine este „cel mai bun din lume”
0
El a fost ales omul finalei PSG - Arsenal
0
Imaginea zilei la Budapesta! Ce făcea Marquinhos, căpitanul lui PSG, în timp ce colegii lui declanșaseră sărbătoarea
0
Direct în istorie! Doar un antrenor are mai multe Ligi ale Campionilor decât Luis Enrique
0
Lifestyle
Strănepoata lui Ferenc Puskas, apariție electrizantă la finala Champions League: „Eu sunt Ane”
4
Apariție incendiară a prezentatoarei de la Insula Iubirii, la scurt timp după despărțirea de căpitanul din Premier League
6
Sosia lui Kim Kardashian vine la marele meci și le va face galerie roș-albilor
4
Fiul lui Michael Schumacher și-a făcut oficial apariția cu frumoasa Clara » Noua iubită este violonistă
4
Ciprian Ciucu anunță „5-6 ani de șantiere în București” și cere ca RAR să ...
Libertatea
Ce înseamnă pentru români facturile calculate în euro
Adevărul
Românul cu două recorduri mondiale spulberă mitul proteinelor: „Produsele ...
GSP SPECIAL
Trofeu pentru incluziune, dar acces prin ușa pentru decoruri și marfă! ...
Libertatea
Jucători noi de la Rapid și Dinamo? Hm! Ai uitat că la națională avem antrenor stelist, care tre-să facă cotă jucătorilor clubului ovin.
voi chiar angajati studenti analfabeti...sau acceptati doar miopi discromati...?!.ce grav!
(continuare) și recorduri de puncte în grupe, ne-au trebuit primăveri europene, dar am plătit prețul. Naționala e la pământ. Și nu doar din cauza impresarilor cu interese, ci și pentru că nu mai e arie de selecție. Nimănui nu-i mai pasă de copiii de la juniori. Tocmai de aceea mă bucură situația prin care trec Rapid și Dinamo. Mă bucură pentru națională și aștept să văd jucători noi.
Vedeți voi, situația asta poate fi chiar reversul medaliei. De exemplu, uită-te la Croația. Campionatul lor intern se bazează, în principal, pe tineri. Clar, rezultatele lor în Europa la nivel de club sunt dezastruoase din acest motiv, dar uită-te la ce nivel e naționala lor datorită acelor tineri care ajung la echipe mari. Fix așa eram și noi în anii 90. Niște nimeni la nivel de club și cluburile din București chiar scoteau tineri talentați pe care îi dădeau la echipe bune din Europa. Și naționala avea cea mai bună perioadă din istorie. Acum e fix invers. Am scos capul la nivel de club pentru nivelul țării noastre. Ne-au trebuit semifinale de UEFA, ne-au trebuit 7 ani de Champions League și
hahaha Litigiilor analfabetilor
sa ramana asa pe burta goala? N-ai sa vezi!
tu ai zis ca Clubul Rapid hotaraste cine ramane. Nu poate clubul hotari nimic ci doar actiona ca un liant intre administrator si jucatori, propunandu-le unor dintre ei noile conditii de colaborare, impuse de bugetul decis de administrator. In fine
Pai asta am spus si eu. Cam greu, dar totusi ai priceput si tu.
corect! pe partea sportiva comisiile TREBUIE sa-i declare jucatori liberi, datoriile clubului rapid catre ei vor fi platite/esalonate/samd in functie de procesul de insolventa, dar oamenii TREBUIE sa poate munci, trebuie sa fie platiti pentru munca lor IN ALTA PARTE! Georgica Copos nu vrea sa-i piarda gratis, de aia comisiile Lui Mitica Mafiotul nu-i declara jucatori liberi !
Un lucru e clar: ORICE PROCES in instanta civila se suspenda atata timp cat este declansata procedura de insolventa. Problema e ca acolo e vorba de instante civile, NU de comisii la Liga sau in fotbalul romanesc. Aici este clar vorba de abuz in serviciu. Dar nu cred eu ca niste oameni onesti ca Mitica si Mircea Sandu fac astfel de abuzuri in serviciu, ca doar nu au facut ei praf Craiova si Timisoara si si-au batut joc de fotbalul romanesc.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.