FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Brandan, lider pe teren, dar şi la salarii » Rămîne rege în Liga 1

Brandan n-a mai fost vîndut de Becali după ce fanii stelişti au ameninţat cu o
Brandan n-a mai fost vîndut de Becali după ce fanii stelişti au ameninţat cu o "revoluţie"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 februarie 2012 00:00 / Actualizat marti, 31 ianuarie 2012 22:41

Mihai Stoica spune că Brandan nu are motive să se plîngă că a ratat transferul în China, întrucît acum cîştigă 320.000 de euro anual.

Pablo Brandan a sperat toată iarna că va pleca în China, de unde a primit o ofertă extrem de avantajoasă din punct de vedere financiar. Gigi Becali s-a opus vehement mutării, transmiţîndu-i argentinianului de 28 de ani că trebuie să-şi respecte contractul care-l mai leagă de Steaua încă un an şi jumătate.

Cum în Asia ar fi cîştigat 1,5 milioane de dolari în trei ani, Brandan a insistat pe lîngă cei din conducerea clubului să-l lase la Tianjin Teda. Ieri, fostul manager general al roş-albaştrilor, Mihai Stoica, a dezvăluit la DigiSport că sud-americanul e cel mai bine plătit jucător al Stelei, la egalitate cu portughezul Geraldo. "Dacă-şi va duce contractul la bun sfîrşit, Brandan e rezolvat pe viaţă. Are un salariu mare, mare. Nu-i o diferenţă uriaşă între ce ar lua în China şi ceea ce cîştigă la Steaua!", a spus MM. Acum, Brandan ia 10.000 de euro pe lună, iar înaintea fiecărui campionat el încasează o primă de 200.000 de euro!

25 de meciuri a jucat Brandan în toate competiţiile pentru Steaua, în toamnă. El are 7 pase de gol, fiind numărul 1 la acest capitol

Citește și:
Daniel Pancu a anunțat primele plecări de la CFR: „Da, pleacă doi jucători! Sunt titulari amândoi” + Gazeta a aflat numele
Superliga
Daniel Pancu a anunțat primele plecări de la CFR: „Da, pleacă doi jucători! Sunt titulari amândoi” + Gazeta a aflat numele
Basarab Panduru, reacție acidă după ce Marius Baciu, fostul lui coleg de platou, a fost numit de Becali la FCSB: „Este exact ce vrea Gigi!”
Superliga
Basarab Panduru, reacție acidă după ce Marius Baciu, fostul lui coleg de platou, a fost numit de Becali la FCSB: „Este exact ce vrea Gigi!”
Adrian Mutu știe de ce a fost numit Marius Baciu la FCSB: „Gigi m-a ascultat pe mine!”
Superliga
Adrian Mutu știe de ce a fost numit Marius Baciu la FCSB: „Gigi m-a ascultat pe mine!”
Decizie-bombă: Southampton, descalificată din lupta la promovare, fiindcă și-a spionat adversara
Campionate
Decizie-bombă: Southampton, descalificată din lupta la promovare, fiindcă și-a spionat adversara
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Profit.ro
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un fost fotbalist român este judecat în Anglia, după ce a înjunghiat un jurnalist la ordinul Iranului!

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86


Comentarii (5)
ellenvarjak23
ellenvarjak23  •  01 Februarie 2012, 09:26
Postat de tynu pe 01 Februarie 2012, 03:10

merita .. e singuru jucator cu adevarat de Europa League de la Steaua.

si unul dintre cei 2-3 din Romania. Doar Vasluiul mai are vreo 2 jucatori care au fata de Europa.

sica2ro200
sica2ro200  •  01 Februarie 2012, 06:06

asa ca brandane lasa ciocu moale acum

alpin
alpin  •  01 Februarie 2012, 05:49

Brandan isi merita banii. Daca e adevarat! Ceea ce e greu de crezut. Oricum, in China ar fi castigat cel putin dublu, deci, ar fi asigurat pe doua vieti!!

Vezi toate comentariile (5)
Comentează