FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - U CLUJ 3-1

Braşovul face spectacol după pauză şi are 6 puncte după două meciuri!

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 august 2010 00:00

FC Braşov s-a impus în faţa nou-promovatei U Cluj cu 3-1 la capătul unei partide în care oaspeţii au arătat că sînt departe de nivelul investiţiilor făcute la echipă în această vară.

În prima repriză, doar golul lui Ilyes (29) şi replica lui Niculescu (45), din lovitură liberă, au adus aminte de fotbal sub Tîmpa, iar cele două echipe au intrat la egalitate în pauză.

După reluare, Cristi Ionescu (60, execuţie surprinzătoare de pe partea stîngă, fără reacţie din partea lui Boşneag) şi Chipciu, la capătul unei acţiuni personale, aduc liniştea în tribune şi 3 puncte în clasament pentru FC Braşov.

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”