FOTBAL  »  Superliga  »  

„Bunică este un capitol încheiat, Buzăul nu stă într-un singur jucător”

Articol de GSP - Publicat miercuri, 05 martie 2008 00:00

Tehnicianul buzoian a vorbit şi despre situaţia atacantului Romică Bunică, despre care s-a spus că a fost cedat la Râmnicu Sărat la dorinţa lui Gigi Becali, după ce acesta a marcat golul egalării în meciul cu Steaua din tur, scor 1-1. "Bunică este un capitol încheiat, Buzăul nu stă într-un singur jucător. Nu a fost exilat, a vrut să meargă, dacă nu voia, nu mergea. Când nu vrei să pleci, nu pleci.

A sugera este cu totul alceva. Ca să pleci, trebuie să fie de acord ambele părţi. Gloria Buzău îi plăteşte contractul în totalitate până la vara următoare, chiar dacă a fost împrumutat la Râmnicu Sărat. Aşa am crezut eu, nu ştiu dacă ăsta e adevărul, dacă e plătit de aici sau de acolo. Revine automat după trei luni la echipă. Dacă rămâne aici, este altă discuţie", a spus Stoica.

Acţionarul majoritar al clubului Gloria, Costel Bucur, a declarat că Becali le-a spus jucătorilor să lupte, pentru că în funcţie de cum joacă, îşi pot arăta valoarea şi pot ajunge din vară din nou la Steaua. "A vorbit în mod special cu jucătorii veniţi de la Steaua", a precizat Bucur.

sursa Mediafax

Citește și:
Tot mai aproape de transfer! Darius Olaru, așteptat la vizita medicală
Superliga
Tot mai aproape de transfer! Darius Olaru, așteptat la vizita medicală
Poftiți în viitor! SUA - Paraguay s-a jucat pe cel mai scump stadion din lume, care ne-a arătat cum va arăta fotbalul de mâine
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Poftiți în viitor! SUA - Paraguay s-a jucat pe cel mai scump stadion din lume, care ne-a arătat cum va arăta fotbalul de mâine
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
Media
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
Cosmin Olăroiu, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Cosmin Olăroiu, prezentat oficial la noua echipă
ANUNȚ Modificare importantă la singurul magazin La Cocoș din București
Profit.ro
ANUNȚ Modificare importantă la singurul magazin La Cocoș din București
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Poftiți în viitor! SUA - Paraguay s-a jucat pe cel mai scump stadion din lume, care ne-a arătat cum va arăta fotbalul de mâine

Toți o țin minte cu telefonul în decolteu, iar acum s-a întors după 16 ani! Larissa Riquelme, apariție de nerecunoscut la SUA - Paraguay


Comentarii (91)
 •  05 Martie 2008, 23:50

DE vina este federatia asta de kakat pentru ca permite asa ceva! (ma refer la faptul ca buzaul sa fie, pe fata, sluga lu steaua). Mircea Sandu, daca citesti - esti un kkcios! ma rog la Dumnezeu sa retrogradati... sa va desfintati! Nimeni nu o sa va regrete! FOTBAL DE KAKAT IN ROMANIA!!!

 •  05 Martie 2008, 23:45

SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! R U S I N E! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua! SSS> Stoica este Sluga lu' Steaua!

 •  05 Martie 2008, 23:41

Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! mai vreti? Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria! Slugile lui Becali! Voi, cei de la gloria!

Vezi toate comentariile (91)
Comentează